За добу поліцейські Управління патрульної поліції отримують близько 100 викликів. Полісмени повинні відреагувати належним чином на кожен з них: порушення ПДР, ДТП, сімейна сварка, повідомлення кримінального характеру. Якщо рішення або подальший розгляд справи не входить до компетенції патрульної поліції, полісмени викликають на місце події працівників відповідної служби чи підрозділів, найчастіше слідчо-оперативну групу, якій передають матеріали справи, інформує Управління патрульної поліції Ужгорода та Мукачева. І акцентує, що справами, які місять ознаки кримінального правопорушення займаються виключно слідчі.
Особливе занепокоєння та тривогу суспільства останнім часом викликає зростання кількості виявлених гральних автоматів та зал, де надаються послуги грального бізнесу. Іноді патрульні отримують повідомлення від небайдужих громадян про функціонування такого закладу. Часто виявляють порушення у цій сфері самостійно.
У випадках виявлення факту організації, проведення та надання можливості доступу до азартних ігор полісмени завжди викликають на місце слідчо-оперативну групу, яка документує та веде справу.
Однак сумна статистика свідчить про те, що часто розслідування по справі майже не просувається. Комп’ютери, гральні автомати, платіжні термінали типу PAY-Box та інше обладнання підлягає вилученню, оскільки функціонує як речовий доказ у справі кримінального характеру. Однак заклади як працювали, так і працюють далі під виглядом розповсюдження державних лотерей та функціонування інтернет-кафе, скаржаться у патрульній поліції.
Для прикладу, 15 вересня на офіційній сторінці Управління патрульної поліції Ужгорода та Мукачева у соціальній мережі Фейсбук з’явилась інформація про виявлення залу ігрових автоматів на вулиці Грушевського в Ужгороді. Це вже не перший факт виявлення «апараток» на Грушевського. Однак з минулого приїзду патрульних ситуація суттєво не змінилась. Полісмени, звичайно, зафіксували факт порушення законодавства в сфері грального бізнесу і викликали слідчих. Однак наскільки довго триватимуть слідчі дії, Управління патрульної поліції Ужгорода та Мукачева не знає. Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням наразі здійснює Ужгородський міський відділ поліції.
Довідка
В Україні гральний бізнес та участь в азартних іграх заборонені. До суб'єктів господарювання, які організовують і проводять на території України азартні ігри, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу з конфіскацією грального обладнання, а прибуток від проведення такої азартної гри підлягає перерахуванню до Державного бюджету України. Особи ж, які є споживачами таких послуг несуть відповідальність згідно зі ст. 181 КУпАП, за що законом також передбачено штрафні санкції.
111 2016-09-19 / 21:38:47
Наша нова поліція лиш то і уміє шо півритися статтями. Закривають вони апаратки, фіксують порушення....не смішіть людей
Сержант 2016-09-18 / 19:28:53
Весь гральний бізнес з часів Кулітки кришує економічна служба поліціі і внутрішня безпека!!