12 приватних броварень Закарпаття представили на фестивалі свій продукт. Організатори кажуть – перш за все мали на меті популяризувати культуру вживання пива.
Максим Адаменко, співорганізатор фестивалю:
– Основна ідея цього фестивалю – популяризація пивної культури і Мукачева. Тому відбувається він вперше в цьому році.
Самі ж пивовари кажуть – хочуть аби краяни та гості куштували якісний продукт. Кожен має свій секрет приготування хмільного напою. Кожен представляє по кілька видів пива. Переконують – навіть той, хто не надто любить пиво точно знайде щось до смаку
Ольга Жовко, бармен:
– Кожне пиво різне. 4 види і всі різні. Це є двосолодове, чотирисолодове і п’ятисолодове. І від пивовара – це є лімітоване пиво. Випускається один раз на тиждень. Це одна бочка. Це його родзинка, він там додає різні солоди і тому подібне.
Все пиво, що представлено на фестивалі – живе. Варили спеціально для фестивалю. Ціни на напій не надто різняться від цін на пиво, яке продають в супермаркетах. Організатори кажуть, хочуть аби пиво було доступним кожному.
Ольга Жовко:
– Ми спеціально не клали дорогу ціну – нехай люди куштують, а потім подивимося як воно піде.
Туристи ж губляться в різноманітті. Кажуть головне, що тут частують авторськими продуктами. Мовляв це дозволяє відчути не тільки смак пива, але й смак самого Закарпаття.
Микола Гарда, турист із Миколаєва:
– Ми от зараз тільки взяли місцеве, тутешнє пиво. Ми завжди де буваємо їмо, п’ємо, стараємось скуштувати і втямити все місцеве. Все, що виробляють на місці. І бажано приватних виробників. Тому що це люди, які найбільше відповідають духу того місця. Колориту, який є, а він скрізь різний і це прекрасно.
А це пивовари із Рахівщини, вони приїхали на спеціальному авто. Воно обладнане холодильником, аби гості могли насолоджуватись охолодженим напоєм. Асортимент у них особливий, бо з додаванням карпатських трав, меду та інших родзинок
Андрій Медвєдєв, бармен:
– У нас є пиво, яке називається «Чеське». Це пиво з додаванням меду. Він пом’якшує гірчинку. Воно робиться за чеською технологією. Ми з багатьох країн перебираємо досвід – від Чехії, Німеччини, Велика Британія. Купуємо іноземні види солоду, бо наш солод, на жаль, не завжди підходить до сортів, які ми хочемо виготовляти. Ну і хміль ми теж закуповуємо.
За літр пива тут просять від 20 гривень. Триватиме фестиваль до неділі – 18 вересня. На цей час пивовари зварили чимало напою. За 3 дні планують розлити по кілька тон пива.
УжІнформ
Богдан 2016-09-15 / 19:54:27
Пиво море але ніде в нас не росте ячмічь...Совпаденіє?