За статистикою в світі кожну хвилину є спроба покінчити з собою. За останній рік зафіксовано близько 100 тис. завершених самогубств і стільки ж незавершених, які маскуються під нещасні випадки і психологічні травми.
«Що стосується нашого Ужгорода, якщо чесно, у нас на 1 млн., 1 млн. 200 тис. нашого населення насправді невеликий відсоток самогубств: 148, у 2014 році у зв’язку з соціальними факторами і так далі, військовими діями і майданом було 168, у 2015 році – 158. Але все-одно є ситуації, які викликають і здивування, і насправді стають статистикою і стають чіткими рамками. Це молодь, і це велика біда. Молодь від 20-ти до 40-ка років. Це великий відсоток. Майже 130 з чимось чоловік у наших випадках. Це одне. І великий відсоток людей після 60-ти років», — Магдалина КУЗЬМИК, обласний позаштатний психотерапевт Департаменту охорони здоров’я ОДА.
Фахівці зазначають, що основними причинами суїциду є сімейно-особистісні стосунки, втрата близької людини та соціальні фактори. Велике значення у їх запобіганні відіграє релігія.
«Творцем у нашій природі створені запобіжники, які є дуже сильними і які оберігають наше життя. Колись дійсно церква, і тут також це було згадано, не ховала. Таким способом пробувала стимулювати запобіганню суїцидів. Останнім часом було досліджено, що якщо людина, маючи в своїй природі Богом вроджені запобіжники, і вони не спрацювали, то значить потрясіння людини настільки було великим, чи то хвилювання, чи то якісь інші фактори, що людина повністю не відповідала, не була адекватною в цей момент щодо свого стану», — о. Владислав, священик
Лікарі кажуть: за 6 тижнів до скоєння суїциду поведінка людини дуже змінюється, вона стає відстороненою від навколишнього світу. Але запобігти летальним випадкам можна. В Ужгороді в кінці вересня відкриють кризовий центр, де професіонали нададуть допомогу кожному, хто її потребує. Також в Україні є служба довіри, куди також можна звернутись.
Ужінформ