В Ужгороді згадували історію Української Гельсінської спілки й обговорювали її сучасність (ФОТО)

7 вересня у приміщені Ужгородської міської бібліотеки відбулося обговорення важливої віхи в історії України – заснування та діяльність Української Гельсінської групи.

В Ужгороді згадували історію Української Гельсінської спілки й обговорювали її сучасність (ФОТО)

Організатори заходу – громадська приймальня Української Гельсінської Спілки з прав людини в місті Ужгород, ГО «Закарпатська громада» та Ужгородський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

На інформаційному заході присутні мали можливість переглянути дві презентації про історію створення Української Гельсінської групи та сучасний розвиток Української Гельсінської Спілки з прав людини.

До дискусії долучився  закарпатський співзасновник Української Гельсінської спілки у 80-х роках, Михайло Басараб, який зазначив,  що в свій час через переслідування  УГГ мала ознаки військової організації та дбала про свою внутрішню  безпеку.

«На сучасному етапі Українська Гельсінська спілка з прав людини сприяє розвитку гуманного суспільства, що базується на повазі до людського життя, гідності та гармонійних стосунків між людиною, державою і природою через створення платформи для співпраці між членами спілки та іншими учасниками правозахисного руху», – зазначив  БорисКондратюк на презентації діяльності УГСПЛ з 2004 року. 

У своєму виступі директор Ужгородського МЦ БВПД Михайло Давиденко відмітив:  «УГС була створена як організація, яка мала представляти і захищати інтереси пересічної людини перед тоталітарною державною системою, якою був СРСР. До національних інтересів українців відносилось те , що ми прагнули отримати свою незалежну національну державу, тож одним із завдань УГС була і боротьба за створення незалежної України. На сучасному етапі відстоювання інтересів людей відбувається, в тому числі, через роботу таких державних структур, як регіональні і місцеві центри та бюро безоплатної правової допомоги».

Радник Мінсоцполітики з питань ВПО у Закарпатській області Геннадій Степанов запропонував поєднати зусилля всіх правозахисників та правозахисних організацій Закарпаття для надання якісної допомоги переселенцям у захисті їх прав та свобод.

Головний спеціаліст Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Владислав Товтин повідомив, що 22 липня підписано меморандуму про співпрацю з ГО «Закарпатська громада» на базі якої працює Українська Гельсінська Спілка з прав людини на Закарпатті. Меморандум передбачає співпрацю за такими основними напрямами, як здійснення моніторингу стану забезпечення прав і свобод людини, зокрема права на безоплатну вторинну правову допомогу; вивчення та узагальнення випадків, що можуть свідчити про наявність порушень прав і свобод людини та інше. 

 Головний спеціаліст Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Наталія Данканич  висвітлила питання щодо діяльності регіонального відділення секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі ГО «Закарпатська громада».

Довідка

Українська громадська група сприяння виконанню Гельсінських угод, відома також як Українська Гельсінська група (УГГ), об'єднання діячів українського правозахисного руху, утворене в Україні 9 листопада 1976. На 50-тисячному мітинзі у Львові 7.07.1988 р. на її основі було проголошено створення Української Гельсінської спілки (УГС).

Мережа громадських приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини здійснює свою діяльність за фінансової підтримки Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD), програма «Права людини понад усе» (Human Rights First).

 
08 вересня 2016р.

Теги: Гельсинська спілка, обговорення, створення, сучасність

НОВИНИ: Соціо

18:00
В Ужгороді відкрилася Резиденція Святого Миколая
15:22
Туристичний потенціал Закарпаття презентували на виставці у Стокгольмі Фото новина
12:45
На Хустщині після повторного спалаху гепатиту А в Ізі посилили протиепідемічні заходи
11:17
/ 3
У Мукачеві запряцював перший в області крематорій для тварин Фото новина
10:03
У НПП «Синевир» посилили патрулювання через ризики незаконних рубок ялинок перед новорічними святами
09:04
На Закарпатті 3 грудня діятиме погодинне відключення електроенергії
18:17
У Перечині перепоховали Героя Ярослава Токаря, який у 2023-му загинув під час боїв у Бахмуті Фото новина
17:30
Румунія продовжила обмеження руху на кордоні через ремонт мосту на річці Тиса
11:12
/ 6
У Збинах на Мукачівщині громада перейшла з російського православ'я в ПЦУ
09:39
/ 1
Підтверджено загибель на війні Героя із села Кіреш на Хустщині Олександра Куриці Фото новина
09:01
Стало відомо, коли на Закарпатті вимикатимуть світло 2 грудня
15:46
У Мукачеві встановили четвертого бронзового гусака Фото новина
10:57
В Ужгороді сьогодні попрощаються із захисником Золтаном Калої Фото новина
10:05
/ 1
У селі Видричка на Рахівщині попрощалися із полеглим захисником Степаном Павлючком Фото новина
09:06
Оприлюднено прогнозний графік відключень електроенергії на Закарпатті 1 грудня
16:45
У Мукачівському замку відкрили резиденцію Святого Миколая Фото новина
12:51
У селі Видричка на Рахівщині попрощаються із Героєм Степаном Павлючком Фото новина
10:18
У Берегові стартував Благодійний різдвяно-новорічний ярмарок на площі Кошута Фото новина
09:06
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 30 листопада
17:39
/ 3
У Мукачеві провели акцію на підтримку полонених та зниклих безвісти військових Фото новина
12:41
/ 2
Жителька Нижнього Болотного на Хустщині відзначила 100-літній ювілей Фото новина
10:41
/ 1
У Часлівцях на Ужгородщині попрощаються із полеглим Героєм Михайлом Дюриком Фото новина
09:02
/ 1
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 29 листопада
18:06
/ 2
Герой «Азовсталі» з Мукачівського прикордонного загону отримав державну нагороду Фото новина
16:27
У Мукачеві зустріли евакуйовану родину з Дніпропетровщини Фото новина
» Всі новини