"На виставковому стенді, який презентував побутові традиції національних меншин було представлено костюми в угорському та закарпатському стилі з будинку культури села Дерцен, сільський голова якого Юлій Матей також взяв участь у заходах. У культурно мистецькому центрі міста Дьондьош відбувся концерт народних колективів, в якому взяли участь виконавці та фольк-гурти із Закарпаття, Словенії, Словаччини, Угорщини, Румунії ", – йдеться у повідомленні.
Під час перемовин з заступником мера міста Дьондьош Томашем Кевешем було обговорено декілька напрямків щодо співпраці в різних сферах, зокрема, у культурно-мистецькій, освітній, спортивній та соціальній. Перспективи розвитку реалізації соціальних проектів представив начальник Управління соціального захисту Мукачівської РДА Олександр Немйо.
Дьондьош – місто, що славиться культурою та прадавніми традиціями виноградарства та виноробства, а це в свою чергу, є вагомим туристичним чинником. З використанням нових технологій та традиційних способів галузі виноробства делегацію з Мукачівщини ознайомили під час екскурсій до винних цехів.
«У Мукачівщини та Дьондьоша – багато спільного, – зазначає керівник делегації, депутат Мукачівської районної ради Олександр Богів, – схожа архітектура, традиції, звичаї, об’єднує і культура виноробства. Також є спільне бачення щодо втілення спільних соціальних, спортивних та митецьких проектів. Договір, який у травні цього року підписали очільник Мукачівщини Сергій Гайдай та мер міста Дьондьош, знайде своє практичне втілення у спільно напрацьованих проектах».
Що показово, члени делегації Мукачівщини з задоволенням фотографувалися в Дьондьоші на тлі не тільки угорського, але й так званого "русинського" триколору, запровадженого спецслужбами Російської Федерації на Закарпатті на початку 90-х років минулого століття - одночасно з аналогічно виконаними в кольорах російського прапора триколорами Криму і Гагаузії.