До 10 років тюрми загрожує закарпатцю, який публічно на мітингу в Мукачеві закликав до від'єднання Закарпаття від України

Йдеться про кримінальне провадження, розслідування якого, під процесуальним керівництвом прокуратури області, розпочинав та завершував проводив слідчий відділ Управління СБ України в Закарпатській області.

Зокрема, 15 березня 2016 року, в Мукачеві, біля меморіальної пам’ятки-обеліска жертвам угорської революції 1848-1849 років, під час проведення урочистого мітингу, присвяченого черговій річниці угорської революції, перед присутніми на мітингу громадянами, закарпатець публічно виступив із попередньо підготовленою промовою.

У вказаній промові йшлося про необхідність, на думку закарпатця, зміни адміністративно-територіального устрою країни, чоловік закликав до від’єднання території Закарпатської області від України, яка за його словами була незаконно до неї приєднана.

Окрім цього, він намагався розпалювати національну ворожнечу, наполягаючи на існуючих утисках владою корінного населення Закарпаття.

Згідно зазначеного висновку експерта, у вказаному виступі обвинуваченого містяться висловлювання, які за змістом є образливими, принижують національну честь та гідність українського народу і створюють негативний образ українців та держави Україна.

Нагадаємо, що санкція ч.2 ст.110 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна, повідомляє прес-служба прокуратури Закарпатської області.