Це вже четвертий фінал гламурного конкурсу, для проведення якого його організатори обирають найпівденніший китайський острів Хайнань. Три роки поспіль - з 2003 по 2005 рік - найгарніших жінок планети збирали в Санья, в 2006 вирішили провести конкурс у Польщі, однак у цьому році знову повернулися на береги Південно-Китайського моря.
Для конкурсанток зі 106 країн минулий місяць став не тільки часом релаксації на тропічному курорті, а й надто напруженим, заповненим різноманітними заходами. Незадовго до фіналу дівчата побували в столиці Пекіні, де "підкорили" Велику китайську стіну, прикрасили собою інші знамениті історичні і культурні визначні пам'ятки, записали пісню до Олімпіади-2008 і відвідали олімпійські об'єкти, що будуються.
Красуні також взяли участь у Добродійному вечорі, проведеному Оргкомітетом конкурсу спільно з китайською організацією Червоного Хреста, в ході якого було зібрано понад 3,5 млн дол пожертвувань. Беззмінний президент конкурсу "Міс світу" Джулія Морелі повідомила про намір відкрити за допомогою зібраних коштів 106 (щодо кількості учасниць) центрів меддопомоги для знедолених по всьому Китаю. Вона також оповістила імена 5 переможниць конкурсу "Краса з метою", який проводиться з 1973 року і допоміг зібрати "сотні мільйонів доларів" для допомоги тим, хто їх потребує. Представниці від Гонконга, Еквадору, Ямайки, Індонезії і Швеції, які найпереконливіше показали свою добродійну діяльність, автоматично виходять до півфіналу конкурсу.
У ході вечора власному кореспондентові УКРІНФОРМу в Китаї вдалося поспілкуватися з українською конкурсанткою, переможницею XVII фіналу національного конкурсу "Міс Україна - 2007" 22-річною Лікою Роман. Логічним було питання про відношення дівчини до добродійності, яка стала невід'ємною частиною конкурсів краси, її плани у зв'язку з цим і, звичайно, про надії на перемогу.
Ліка зізналася, що участь і перемога в конкурсі "Міс світу" - це для неї не самоціль, адже "справжня краса - вона всередині". "У кожної людини своє призначення", - говорить вона. "Успіх дається кожній людині не просто так, а з певною метою, щоб, отримавши більш широкі можливості, ми могли змінити чиїсь долі на краще", - вважає українська красуня. Для Ліки Роман, яка регулярно відвідує протестантську церкву і разом з іншими парафіянами бере участь у добродійних акціях, "це дуже важливо". Надалі вона планує займатися адаптацією дітей-сиріт після того, як вони попрощаються зі стінами шкіл-інтернатів і залишаються сам на сам з не завжди доброзичливим світом. Ще однією темою, яка дуже турбує красуню, є проблема вимушеної проституції, коли молоденькі дівчата змушені торгувати тілом. Своїм прикладом, цілком гідним, вона хоче переконати дівчат у тому, що існують вищі цінності.
У цьому році Ліка закінчила Ужгородську філію Київського університету славістики, факультет міжнародних відносин. У вільний час любить грати на фортепіано, кататися на лижах і танцювати. До речі, на вечорі з 106 конкурсанток 24 не просто вийшли на сцену у вечірніх сукнях, а виконали національні або інші танці. Ліка, що не має, за її словами, єврейського коріння, танцювала єврейський танець.
Хочеться ще додати, що Ліка в спілкуванні дуже щира, відкрита, скромна, зовсім позбавлена "нальоту зірковості" і по-спражньому гарна. А хто стане володарем корони - це в цілому не так уже й важливо.