Унікальність цієї праці полягає в тому, що вона не є надто подарунковою, альбомною, на відміну від інших ювілейних видань. Адже її наповнення - статті, що публікувались в обласній та всеукраїнській пресі та висвітлювали діяльність СБУ в цілому, а також окремих його підрозділів.
Із близько 80-ти справ, що розглядалися як найбільш цікаві для книги, було обрано й символічну кількість: п’ятнадцять. Серед них нашумілі справи, які стосувались правопорушень великого масштабу - хабарництво, наркотики, нелегали, контрабанда, торгівля людьми та інше, що непокоїло Закарпаття 1996-2006 років. “Книга фіксує період, - каже генерал Володимир Рокитський, ініціатор видання, - Матеріали дібрані вдало, оперативні справи показані так, як вони відбувались насправді”.
Генерал відзначив роботу досвідчених у сфері криміналістики журналістів Ярослава Галаса, Лариси Подоляк, Володимира Павлюха, Василя Зубача, Миколи Рішка, завдяки яким це видання набуло таких змісту й форми, що його охоче та з цікавістю читатимуть не тільки працівники Служби, але й пересічний читач. Крім того, Володимир Рокитський висловив подяку за співпрацю та надання окремих матеріалів та фотоілюстрацій працівників архіву та прес-служби Закарпатського УСБУ. Щодо діяльності самої СБУ, Володимир Рокитський каже, що колектив працював відповідально і злагоджено. “Утім, я гадаю, що постійні фізичні та психологічні навантаження працівників Служби занадто низько оплачуються і над цим варто попрацювати”, - додав він. Інше, на що слід звернути увагу, за словами генерала, - це більш цілеспрямовано підходити до питання кадрового забезпечення.