Закарпатцям розповіли, як не потрапити на гачок работоргівців (ФОТО)

Щороку 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми.

Закарпатцям розповіли, як не потрапити на гачок работоргівців (ФОТО)

Він був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році аби підвищити інформованість громадськості про цю глобальну проблему, для привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

Як розповіла під час брифінгу в Закарпатській ОДА голова Закарпатської жіночої громадської організації «Веста» Інна Сабадош, торгівля людьми є надзвичайно глобальною та прибутковою злочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї.

За період з 1991 року по нині в Україні, за даними Міжнародної організації з міграції, від торгівлі людьми постраждало понад 160 000 українців. Україна здебільшого була країною постачання або транзиту жертв торгівлі людьми, проте в сьогоднішніх умовах Україна є також країною призначення з високими ризиками внутрішньої експлуатації.

Воєнний конфлікт, як і в аналогічних ситуаціях в інших країнах, сприяє поширенню торгівлі людьми в різних її формах. Складне матеріальне становище громадян спонукає їх до пошуків заробітку за межами України, де в міру своєї необізнаності вони теж можуть стати жертвами торгівлі людьми. Жертвами цього злочину стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо.

За словами Інни Сабадош, протягом 2015 року представництво Міжнародної організації з міграції в Україні виявило 740 осіб, які постраждали від торгівлі людьми з метою трудової та сексуальної експлуатації у 16 країнах, зокрема, в Україні, та надало їм допомогу.

Торгівці людьми можуть вводити в оману, використовуючи фірми з посередництва в працевлаштуванні за кордоном, туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомств, агенції шоу-бізнесу, а також оголошення, рекламу в засобах масової інформації та в мережі Інтернет. Метою торгівлі жінками може бути насильницький шлюб, примусова праця, використання в домашньому господарстві, промисловості чи сільському господарстві, використання в сексуальному бізнесі. Чоловіків переважно використовують на будівництвах, у промисловості, сільському господарстві, дітей – у жебрацтві.

У кожному регіоні України працюють підрозділи боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми. Ці підрозділи сприяють поверненню до України осіб, які постраждали від торгівлі людьми за межами держави.

«Аби убезпечити себе, плануючи подорож, отримайте достовірну та повну інформацію про майбутню роботу та умови проживання за кордоном. Зробіть копії всіх важливих документів – паспорта, візи, страхового поліса тощо. Майте з собою контакти посольства або консульства України та інших організацій, які надають допомогу мігрантам у країні, до якої збираєтесь. Підписуйте лише документи, складені зрозумілою для вас мовою», - наголосив оперуповноважений відділу боротьби зі злочинами пов’язаними з торгівлею людьми кримінальної поліції ГУ Нацполіції в Закарпатській області Михайло Густей.

Як не стати жертвами торгівлі людьми, розповідали закарпатцям і в рамках всеукраїнської інформаційної акції «Спільними зусиллями проти торгівлі людьми в Україні». Представники жіночої громадської організації «Веста» спільно з фахівцями департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА розповсюджували на залізничному вокзалі й автостанції матеріали про безпечну міграцію та захист осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

Зокрема, інформували про перший і єдиний національний безкоштовний номер з протидії торгівлі людьми 527. Дзвінок на цей номер спрямовується до безкоштовної національної інформаційної служби Міжнародної організації з міграції. Професійні оператори гарячої лінії надають поради та застереження щодо пошуків роботи за кордоном, а також можуть допомогти людям, які зазнали експлуатації за межами держави, повідомляють у прес-службі Закарпатської ОДА.

01 серпня 2016р.

Теги: работорговці, брифінг

Коментарі

Володя 2016-08-01 / 14:18:00
А может подумать, как предложить женщинам работу тут, в Украине? Или это сложно?

НОВИНИ: Соціо

17:13
На війні з росією поліг Сергій Донов з Виноградова
14:34
Голос волаючого в пустелі
11:55
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим прикордонником Дмитром Цацурою
00:27
На війні з росією поліг Юрій Дерцені з Виноградова
11:07
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Робертом Папом
00:55
/ 3
Снайпер "Сєня"
14:20
/ 1
Підтверджено загибель Юрія Капка з Лютої на Ужгородщині, який понад місяць вважався зниклим безвісти
01:26
/ 1
На Донеччині поліг Федір Волос з Хуста
23:47
/ 13
Екологічні ризики нового Генплану міста Ужгорода
22:06
/ 10
Арештовані у справі Каськіва землі Боржави втретє не змогли продати – тепер на аукціоні зі зниженням ціни
21:07
/ 1
Поліція каже, що в конфлікті на Драгобраті поляків не було, хоча на відео є
19:38
/ 3
Ужгородці збирають підписи проти зведення МАФу на площі Кирила і Мефодія
18:30
/ 9
В Ужгороді на набережній Незалежності встановлять модульний туалет
16:45
/ 1
У Тур'їх Реметах на Ужгородщині попрощаються з полеглим ще в квітні 2024-го Михайлом Скубеничем
15:40
На Драгобраті п'яні поляки погрожували українцю "військкоматом"
11:06
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Андрія Матейку
20:29
/ 1
На війні з росією поліг Євген Балог з Бистриці Чинадіївської громади
11:08
З лютого вартість квитків на потяг до будапешта зросте на 17-21%
15:51
/ 13
30 бангладешців уже оформлюють візи для працевлаштування на Закарпатті
10:55
/ 2
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Максимом Євдокимовим
06:16
/ 1
Кілька вражень про цьогорічних лауреатів премії Михайла Лучкая
15:33
/ 1
У Мукачеві в середу попрощаються з полеглим Героєм Валерієм Сідором
14:27
/ 1
На війні з росією поліг Мека Яшкович з Ужгорода
14:13
Пошуки 74-річного ужгородця, що тривали з кінця грудня, завершилися констатацією непоправного
20:01
/ 5
Петиція про запровадження мораторію на будівництво вітряків на гірських територіях Карпат, попри технічні збої, достроково зібрала необхідну кількість голосів
» Всі новини