Міністерство юстиції незаконно продало майно Батьовського комбінату хлібопродуктів за 2 млн грн

Львівський апеляційний господарський суд погодився з доводами апеляційної скарги прокуратури Закарпатської області та визнав недійсними електронні торги ДП «Інформаційний центр» Міністерства юстиції з продажу нерухомого майна Державного підприємства «Батьовський комбінат хлібопродуктів» загальною площею 5192,5 кв м.

Міністерство юстиції незаконно продало майно Батьовського комбінату хлібопродуктів за 2 млн грн

Як повідомив начальник відділу представництва інтересів громадянина або держави в суді та при виконанні судових рішень Андрій Малинич, спірне майно, яке знаходиться в господарському віданні ДП «Батьовське КХП» та входять до системи державного резерву, належить державі в особі Державного агентства резерву України. Частка державної власності в статутному фонді – 100%.

Його арештували за борги держпідприємства і у січні минулого року через систему електронних торгів продали одній з приватних фірм, яка приймала участь в торгах, за 2 млн 188 тис грн.

Підставами для звернення прокуратури до суду стало те, що на продане майно поширюється Закон України «Про введення мораторію на примусову реалізацію майна».

За змістом Законів України «Про державний матеріальний резерв» та «Про управління об’єктами державної власності» такі підприємства є державною власністю, а тому їхні об’єкти та земельні ділянки, на яких вони розміщені, не підлягають приватизації та іншим видам відчуження.

Передача майна, необхідного для забезпечення зберігання матеріальних цінностей державного резерву і закріпленого за цими підприємствами, установами і організаціями, здійснюється на підставі рішення Кабінету Міністрів України. 

При цьому, спірне майно перебуває лише у господарському віданні ДП «Батьовський КХП». За статутом підприємства держава не несе відповідальність за зобов’язання комбінату.

Також, порушено закон про гарантії держави щодо виконання судових рішень. Якщо рішення про стягнення коштів з держпідприємства чи юрособи не виконано протягом 6 місяців, то його виконання забезпечується за рахунок коштів, передбачених бюджетною програмою для виконання рішень суду. Спірне виконавче провадження триває вже понад 3 роки.

Ще при продажу майна у його вартість не було включено земельну ділянку під ним. Фактично приватне підприємство безоплатно отримало у власність ділянку державної власності, площа якої лише під будівлями складає півгектара.

Слід зазначити, що підприємства цієї категорії призначені для забезпечення потреб України в особливий період, надання державної підтримки   окремим  галузям  народного господарства,  подання гуманітарної допомоги, забезпечення першочергових робіт під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Таким чином, в умовах особливого періоду, роль та значення об’єктів системи державного матеріального резерву неможливо переоцінити.

Всі ці доводи знайшли своє підтвердження в апеляційні скарзі прокуратури області за результатами розгляду якої апеляційним судом прийнято рішення про визнання недійсними результатів електронних торгів з продажу вказаного державного майна, інформує прес-служба прокуратури Закарпатської області .

27 липня 2016р.

Теги: борг, хлібопродукти

НОВИНИ: Кримінал

00:34
У Мукачеві виявили водійку Kia, яка напередодні скоїла ДТП в Ужгороді і втекла Фото новина
21:33
На Закарпатті прикордонник за хабарі сприяв незаконному переправленню "ухилянтів" за кордон Фото новина
16:42
/ 1
Двох закарпатців засудили по 9 років в'язниці з конфіскацією за підпали в Ясіні на замовлення рф
11:21
/ 4
В Ужгороді таксист після конфлікту з пасажирами пошкодив вікна в їх будинку Фото новина
22:18
/ 6
Мешканка Великого Березного уникла покарання за пересилання порнографії у Viber своїм знайомим
17:21
В Ужгороді засудженим до громадських робіт дозволили плести маскувальні сітки
16:55
/ 4
Закарпатець намагався без декларування завезти зі Словаччини 140-кілограмовий бронзовий дзвін російського виробництва Фото новина
15:39
У закарпатця в "Дякові" вилучили 139 "непояснених" феєрверків, які він намагався вивезти до Румунії Фото новинаВідео новина
18:10
На Закарпатті викрили ще двох інтернет-поширювачів кремлівської пропаганди Фото новина
16:07
/ 2
20-річний ужгородець обікрав магазин техніки на понад 500 тис. грн Фото новинаВідео новина
15:19
/ 6
Розкриття справи про діяльність шахрайського кол-центру в Ужгороді стало результатом піврічного розслідування правоохоронних структур Чехії та України Фото новинаВідео новина
23:46
/ 1
Справу двох мешканців Рахівщини, які в Ясіні спалили поліцейське авто, передали до суду Фото новина
16:24
/ 1
На Закарпатті священника та диякона УПЦ (МП), затриманих на переправленні "ухилянтів", взяли під варту Фото новина
15:54
50-річному жителю Сваляви повідомила про підозру у вбивстві через необережність
15:13
/ 1
Двоє членів резонансного "міжрайонного" ОЗУ за участі посадовців ТЦК, ВЛК та лікарень, що налагодили схему з "білими квитками" для "ухилянтів", відбулися умовним покаранням
13:44
/ 1
Двом чоловікам з Чорноголової на Ужгородщині присудили по 8 років тюрми за жорстоке пограбування 79-річної жінки в Костилівці на Рахівщині
16:49
/ 2
В Ужгороді водія "Мерседеса", який пошкодив чуже авто і втік, знайшли і оштрафували Фото новина
15:59
/ 1
У конструктивних порожнинах вантажного потяга, що їхав з Кривого Рогу до Кошиць, виявили контрабандні сигарети Фото новина
11:02
На Тячівщині затримали розшукуваного Інтерполом шахрая з Румунії
10:57
У Мукачеві затримали рецидивіста, який зірвав з шиї жінки золотий ланцюжок Фото новина
17:16
/ 15
У Міжгір'ї місцевий священнослужитель УПЦ (МП) і житель Тернова "парадували" в радянських одностроях і з георгіївськими стрічками Фото новина
16:01
В Ужгороді "колекціонер" з Сум приторговував символікою рф, окупантів і сепаратистів Фото новина
14:27
Мукачівця, який у будинку матері під час пиятики вбив свого знайомого, засудили до 7 років тюрми Фото новина
04:02
/ 5
Розкішні маєтки, "пікантний" шантаж і космічні хабарі: небойові будні закарпатських прикордонників та СБУшників Відео новина
21:20
/ 11
На Закарпатті екссвященника і чинного диякона УПЦ МП затримали на переправленні "ухилянтів" за $10 000
» Всі новини