Міжнародна експертна група нещодавно підготувала результати науково-дослідних робіт, які проводились у Прилаторицькій, Приборжавській та Притисянській частинах Закарпатської рівнини (Ужгородський, Мукачівський, Берегівський, Виноградівський, Хустський і Тячівський райони області). Грунтово-рослинні комбінації таких заплавних екосистем не мають аналогів у ландшафтному покриві України і слугують осередком підтримання різноманіття в регіоні. На Притисянській частині рівнини встановлено 7 окремих типів біотопів, вони покривають 10 % території. Унікальними тут є тополеві осередки у прибережній зоні та на островах Тиси, що є важливими буферними зонами при раптових повенях. Дослідники виявили тут 16 червонокнижних видів флори. Крім того, верхня частина Тиси на сьогоднішній день є найбільш багатим рибним осередком на Закарпатті. Величина рибних запасів та їх значення для рибальства у регіоні значною мірою залежить від охорони заплавних й прируслових лісових комплексів, які визначають й підтримують глибину річки та різноманітність мікрорельєфу днища. Русло річки Тиса володіє майже повним видовим складом іхтіофауни Закарпатської області. Тут проживають такі рідкісні для України види, як лосось дунайський та стерлядь. Заплава річки виконує роль екологічного коридору для проникнення птахів вглиб гірської гряди Східних Карпат. На цих територіях під час міграцій концентруються десятки тисяч зграй птахів на відпочинок перед транскарпатським перельотом. Влітку таку місцевість відвідує лелека чорний, косар, велика та мала білі чаплі, бугай та ін. Взимку – гоголь, лебідь-шипун, кулик. Запропоновані заплавні ділянки також є ключовими територіями для збереження в Закарпатській області таких рідкісних видів, як лісовий кіт та видра.
Природоохоронці вважають, що для збереження цінних територій та об’єктів регіону Притисянська частина повинна входити до складу проектованого регіонального ландшафтного парку “Притисянський”.
Найближчим часом заплановано вирішення цього питання з місцевими органами самоврядування, повідомили "Закарпаття online" у прес-службі Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області.