Наразі в податкових інспекціях області зареєстровано 5849 реєстраторів розрахункових операцій (РРО).
У відомстві зазначають, що наразі суб’єкти господарювання використовують електронні контрольно-касові апарати, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до органів ДФС по дротових або бездротових каналах зв’язку тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам’яті та подають електронні копії розрахункових документів.
Правовідносини у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій регулюються Податковим кодексом України та Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Разом з тим, Державна фіскальна служба України наказом від 16 червня 2016 року №535 затвердила новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій. Він містить перелік РРО, дозволених до первинної реєстрації, а також первинна реєстрація яких заборонена.
Одночасно втратив чинність попередній наказ ДФС України «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій» №271 від 1 квітня 2016 року, повідомили Закарпаття онлайн в ГУ ДФС у Закарпатській області.