Топінамбур також має багато пектинів, клітковини, органічних кислот та комплексу вітамінів В. Вони виводять із організму токсичні речовини й солі важких металів.
— Рослина допомагає при різних хворобах, — каже Петровцій. — ”Тісто” з потертих сирих груш добре використовувати при опіках, екземі, псоріазі. А варені бульби можна прикладати на суглоби при артриті та подагрі. Свіжий сік топінамбура допомагає відновленню кольору шкіри при вітиліго. Лікувальні властивості має й листя топінамбура, — запевняє чоловік. — Із нього можна готувати ванни для людей, які страждають остеохондрозом, або тим, кого турбує відкладення солей, артрити, бурсити (гнійне запалення навколо суглобів). Ванни корисні й людям, які мають судинні порушення.
Ми з дружиною Ірою варимо іноді топінамбур, як картоплю, — веде далі Іван Петровцій. — Додаємо трішечки оцту, щоб почищені бульби не чорніли. Готуємо овочеві салати, закуски, запіканки. Найбільше смакує смажений овоч із м’ясом. А діти люблять топінамбур сирим — він нагадує капустяний качан.
Крім салатів і гарнірів, із земляної груші чоловік варить каву.
— Вона має пікантну гірчинку, — пояснює він. — Вимиті бульби ріжу на шматки і сушу в духовці. Потім подрібнюю у кавомолці й готую як звичайну каву. На смак вона не поступається бразильській, а за лікувальними властивостями значно корисніша.