В центрі уваги журналістів була «Перечинська тема»

Учора, у понеділок, понад півтора десятка журналістів із обласного центру, яких зібрав Ужгородський прес-клуб реформ, а також голови депутатських комісій Перечинської міськради розглядали больові точки, яких накопичилося чимало в комунальній газеті цього закарпатського містечка.

В центрі уваги журналістів була «Перечинська тема»Їх однозначно не «вилікували», однак, можливо, запобігли розповсюдженню хвороби на інші, здорові ділянки. Саме такий висновок напрошується після того, як головний редактор Тетяна Грицищук розповіла про нескінченні біди газети, а депутати і журналісти діагностували «хворобу». Дійшли висновку: вірус, яким заражена редакція газети «Перечинська тема», має назву «байдужість».

Саме таке ставлення відчуває редакція з боку міського голови Перечина Івана Погоріляка упродовж останнього часу. Його і депутатів попереднього скликання дітище було засноване у вересні 2003 року і дотепер змінило 6 головних редакторів. Сьомим звільненим не забажала стати Тетяна Грицищук, яка після мішка накопичених проблем забила тривогу.

Усі біди новинки пов’язані з невиконанням міськвиконкомом, який очолює той самий Іван Погоріляк, фінансових зобов’язань перед газетою. Депутати попереднього скликання заклали на потреби редакції у 2006 році 45 тисяч гривень, однак наразі редакції з міської казни перераховано лише12,5 тисяч.

Заборгованість із заробітної плати у редакції перевищує 3 місяці. І це не єдине, що болить керівнику невеликого (4 осіб) творчого колективу: не фінансується друк газети (заборгованість перед друкарнею — 2 тис. грн.), відрядження тощо.

Хронічними стали невиходи газети у світ. Дійшло до того, що друкування одного з номерів працівники «Перечинської теми» оплатили власними коштами.

Як запевнила Тетяна Грицищук, редакція змогла заробити майже 5 тис. грн. у період виборчих перегонів і це дозволило придбати деякі технічні засоби, перерахувати певну суму і за друк газети. Але цього недостатньо. Депутати Олеся Хропіна, Віра Кепич, Василь Дзямулич та інші їхні колеги з міськради запевнили, що лише тепер дізналися про надзвичайний стан у творчому колективі. На найближчій сесії міськради, яка запланована на 27 липня, пообіцяли поставити на порядок денний питання про кризовий стан із фінансовим забезпеченням в редакції.

Підтримала законність претензій колективу на безперебійне фінансування потреб редакції з боку засновника і медіа-юрист Анастасія Бачинська. Вона повідомила, що закладені в міському бюджеті кошти на потреби редакції мають цільовий характер і не можуть використовуватися для інших цілей.

Голова Ужгородської організації ВПС «Незалежна медіа-профспілка України» Василь Бедзір повідомив, що Тетяна Грицищук уже два роки є членом профспілки і заявив про намір організації рішуче захищати трудові інтереси працівників «Перечинської теми». Поки що цей колектив не захищений колективним договром, який би зробив взаємовідносини засновника і трудового колективу редакції цивілізованими. (Спроби укласти такий, за словами Тетяни Грицищук, міським головою проігноровані). До того ж мерією досі не узаконені у вигляді угоди або контракту і трудові стосунки з самим головним редактором. Заяви Тетяни Грицищук до п. Погоріляка залишилися без відповіді.

Медіа-профспілка зробила подання на ім’я міського голови Перечина, в якому вимагає беззастережно дотримуватися вимог чинного законодавства у частині фінансових зобов’язань з боку засновника — міськради — перед колективом комунальної газети. У поданні вказано на порушенні положень законів України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів». Комісія, яка проаналізує характер взаємовідносин редакції та засновника, матиме зустрічі з мером і доповість про результати. Залежно від результатів її роботи вирішуватиметься питання про потребу судового захисту журналістів, які залишилися без засобів для існування.

Не можна не згадати і про реакцію на зустріч у «Перечинській темі» засновника — міського голови Перечина. Іван Погоріляк у приватній розмові з головою профспілки висловився таким чином, що за влаштування зустрічі, яка не була з ним погоджена (повідомила про зібрання Тетяна Грицищук о пів на дев’яту того ж дня, в понеділок) голова профспілки відповість перед судом. Втім, додав, що все залежатиме від того, що напише про це преса та покаже телебачення.

P.S. Щоб у читачів не склалося враження, що всі інші працівники міськради, включно з мером, теж у цей самий час не доїдають, повідомимо: апарат службовців мерії весь цей час спокійно отримує зарплати, які з початку цього року суттєво підвищені. Грошей для оплати праці не вистачило лише для журналістів власної (міської) газети.
Василь БЕДЗІР, м. Ужгород
18 липня 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

09:47
/ 4
Станом на вечір неділі Олександр Костюк, що постраждав у зіткненні з Porsche Cayenne, почав приходити до тями
12:12
Спека. Закарпатці долучаються до флешмобу #водутваринам
21:31
/ 5
В Ужгороді вірники РПЦ влаштували ходу з реплікою ікони з Афону
16:17
ФОТОФАКТ. В Ужгороді навколо ліквідамбарів встановили чавунні решітки
15:45
/ 1
У Мукачеві чоловік, повернувшись із заробітків, звів рахунки з життям
15:41
На Закарпатті працює 4 400 лікарів та 9,5 тисяч медсестер та фельдшерів
15:27
/ 2
У мукачівському "Паланку" влаштували реконструкцію весілля Ілони Зріні та Імре Текелі
13:50
/ 2
Закарпатську академію мистецтв і надалі очолюватиме Іван Небесник
10:18
Понад сотню донорів долучилися до Тижневика здачі крові в Ужгороді
09:46
/ 2
Єдина в області жінка-хірург, яка проводить стентування судин серця, працює на Закарпатті
09:40
Зелені зони Ужгорода заросли борщівником
08:24
/ 3
"Закарпатгаз” повідомив про зниження ціни на газ у червні на на 6,5%
07:34
На місці колишньої церкви в Ужгородському замку тривають археологічні розкопки
22:34
В Ужгороді зафіксовано історичний температурний рекорд спеки
22:25
/ 5
На авіарейс Ужгород-Київ-Ужгород розпродано усі квитки
21:07
/ 3
У Європарламенті стали на захист полонини Боржави від забудови її високогір’я вітряками (ДОКУМЕНТ)
17:43
/ 7
Закарпатські газовики готові страйкувати заради зарплатні
16:46
На Закарпатті фермери завдяки аграрним розпискам залучили понад 80 млн грн
16:20
На Хустщині, в Ізі проведуть майстерню з лозоплетіння
15:36
Унаслідок паводку аграріям Іршавщини доводиться пересівати свої угіддя
15:28
Рівень розрахунків за газ на Закарпатті – вищий на 21%, ніж по всій Україні
15:01
/ 1
У мукачівському Паланку встановили герб святому Мартину
14:56
/ 1
Найбільші зарплати в агросфері пропонують на Закарпатті
14:47
У Берегові презентували каталог "Осінній Берегсаз"
13:48
Представник Офісу із залучення та підтримки інвестицій цікавився в Ужгороді, куди в місті залучати інвестиції
» Всі новини