Cенат Польщі закликав визнати Волинську трагедію геноцидом

Верхня палата польського парламенту ухвалила постанову щодо Волинської трагедії.

Як повідомляє Wirtualna Polska, у резолюції сенатори закликають польський Сейм встановити 11 липня Національним днем пам’яті жертв "геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої".

"За ухвалення резолюції проголосували 60 сенаторів, 23 були проти, 1 утримався", – йдеться у повідомленні.

За словами голови комісії із зв'язків з поляками за кордоном Міхала Дворчика, основою резолюції Сенату був законопроект щодо вшанування памʼяті жертв Волинської трагедії, авторства депутатів від ПіС, представлений в Сеймі.

"Важливо, що Сенат встиг прийняти резолюцію до 11 липня, дня, коли традиційно вшановуються жертви геноциду, вчиненого українськими націоналістами. На жаль, Сейм не встиг зі своїм рішенням", – додав Дворчик.

"Сенат Республіки віддає шану памʼяті громадян II Республіки, по-звірячому убитих українськими націоналістами", – йдеться в постанові. У резолюції також висловлюється "шана і подяка тим українцям, які ризикуючи власним життям, рятували поляків".

Також у тексті резолюції йдеться про те, що "памʼять про жертв злочину, скоєного в 1940-ві роки українськими  націоналістами, досі не була належним чином увічнена, а масові вбивства не були названі, за історичною правдою, геноцидом".

У звʼязку з цим Сенат Польщі закликає Сейм встановити "день 11 липня Національним Днем Пам'яті Жертв Геноциду, здійсненого українськими націоналістами на громадянах ІІ Республіки Польщі".

Як відомо, в четвер у стосунках Києва та Варшави з’явився додатковий привід для напруженості через те, що міська рада Києва перейменувала Московський проспект на проспект Степана Бандери. В Польщі сприйняли цю дію як недружню.

Нагадаємо, за кілька днів польський Сейм може проголосувати визнання волинських подій геноцидом поляків, здійсненим українцями, а також встановити спеціальний день їхньої пам'яті – 17 вересня.

08 липня 2016р.

Теги: геноцид, трагедія

НОВИНИ: Різне

10:05
Дротові чи безпровідні - які навушники обрати і що врахувати
18:28
Як обрати дискові лущильники для успішного обробітку ґрунту
13:37
У Словаччині хочуть ввести обовʼязкову службу через війну в Україні та претензії орбана
16:48
Суд призначив заставу детективу НАБУ, в якого виявили дороговартісну квартиру в Ужгороді Фото новина
11:21
Топ-5 в'язальних трендів: створюємо модний одяг та декор для дому
11:03
Сучасний підхід до зимової безпеки
15:54
Кольорові олівці: творчість та розвиток
14:20
Гарячі путівки - чому це найкращий вибір для тих, хто хоче добре відпочити
14:00
Камери відеоспостереження - тонкощі вибору підхожого рішення
15:57
Як правильно надягати та знімати контактні лінзи?
00:41
США кажуть, що готові разом з Європою довести економіку рф до "повного колапсу"
13:37
Суші — як замінити ресторан, не виходячи з дому
13:33
Брі та камамбер сир з білою пліснявою: в чому його секрет
13:29
Otto - огляд популярного німецького маркетплейса
19:05
Секрети безпечного та результативного лінкбілдингу
11:41
Виразкова хвороба: сучасні методи лікування
11:22
Кіпр: сонячний острів, де відпочинок стає реальністю з турфірмою Turpoisk
19:48
Лазні Київ: де справжній жар і пара
09:59
У Львові затримали підозрюваного у вбивстві Андрія Парубія Фото новина
12:15
Правоохоронці розслідують обставини резонансного вбивства Андрія Парубія у Львові Фото новина
23:05
Держетнополітики визнала зв'язок УПЦ МП з Російською православною церквою
22:50
/ 1
Міністр закордонних справ Польщі запросив Бровді "Мадяра" до своєї країни, проігнорувавши санкції угорщини
19:59
/ 26
"Ваші кінцівки – по лікоть в українській крові": закарпатець Бровді "Мадяр" порадив орбану "запхати в дупу" його санкції Фото новина
18:35
В орбана підтвердили, що заборонили в'їзд етнічному угорцю Бровді "Мадяру" за удари по "Дружбі"
18:12
Жіночі піжами від Kasta: затишок і стиль для солодких снів
» Всі новини