Закарпатська делегація вивчала інноваційні технології у сільському господарсті угорської області Бач-Кішкун (ФОТО)

27-28 червня на запрошення голови Загальних Зборів області Бач-Кішкун (Угорщина) офіційна делегація Закарпатської області здійснила робочий візит в область Бач-Кішкун.

Закарпатська делегація вивчала інноваційні технології у сільському господарсті угорської області Бач-Кішкун (ФОТО)

У складі делегації були: Чаба Пейтер – голова постійної комісії з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації облради та депутат облради Антон Ліврінц, а також Юлій Матей – Дерценський сільський голова Мукачівського району; Олександр Юрик – начальник відділу рослинництва, землеробства, продовольства та механізації сільського господарства департаменту агропромислового розвитку Закарпатської ОДА.

Мета поїздки – оглянути і вивчити інноваційні технології, які використовуються в  сільському господарстві області Бач-Кішкун з подальшою імплементацією цих технологій у нашому краї.

Делегацію зустрів заступник голови Загальних Зборів Рауш Шандор у будівлі Загальних Зборів та урядової інституції області та радник голови Мойшко Чілло.  

Рауш Шандор розказав про біологічну дію та оригінальну технологію виробництва ПІ-води чи то води живого організму для відновлення здоров’я людини, тварини  та збереження навколишнього середовища природним шляхом. Тут її успішно застосовують у сільському господарстві. Делегації було запропоновано оглянути окремі фермерські господарства, на яких втілюється технологія використання ПІ-води, яка дає змогу вирощувати екологічно чисті продукти рослинництва і тваринництва, без хімікатів з підвищеною врожайністю.

Першим навідалися до фермерського господарства Вокульо Іштвана у Кішкунфеледьгазі, який має три дипломи про вищу освіту і є інженером з вирощування  продукції рослинництва. Це не прості фермери, а високоосвічені фахівці, які досягають високих результатів у галузі, займаються винахідництвом та роблять успішні кроки в бізнесі.

Його господарство розляглося на площі 700 га землі, яку обробляє троє осіб власною технікою за інноваційними технологіями. Основа яких – використання ПІ-води. У результаті тут досягають рекордних показників: ріпака – 5 тон з гектара, пшениці – 7 тон з гектара. І це середній результат, буває й значно більше.

У Кішкунмойшо ознайомилися з роботою фермерського господарства А. Фуруш Ондраша – тут також використовують технологію ПІ-води. А. Фуруш Ондраш не тільки успішний підприємець, а й мер міста. На площі 2 га у парниках методом гідрокультури із використанням біозахисту від шкідників та термальної води для обігріву вирощує перець. Вегетаційний період – 10-11 місяців. Досягає висоти до 5 метрів. Для поливу використовується Пі-вода. Комп’ютер моніторить температуру та вологість. Має підприємство і власне термальне джерело, з якого й підтримується температурний режим у парнику.

Це чиста біопродукція, яка має великий попит в Угорщині, однак вона, звісно, коштує дорожче. А за діяльністю такого підприємства контролюючі органи постійно ведуть нагляд. У разі порушення стандартних вимог підприємство позбавляють ліцензії. 

Далі делегацію запросили на господарство, що поблизу міста Кечкемет, а це – ТОВ «Пілзе-Нодь», яким керує власник Шомошне доктор Нодь Одріенн. На площі 10 га землі, яка нагадує великий сучасний парник, вирощуються гливи за оригінальною технологією. З відходів підприємець виробляє біогаз, а звідси – електроенергію, яку частково продає державі та підтримує необхідне тепло в парниковому приміщенні. А ще для місцевих фермерів виробляє компост. Такий собі замкнутий цикл і нуль  відходів.

У селі Фюлопйокоб інженер Дьондьоші Шандор вирощує також гриби – лікувальні – щось із секретних технологій, оскільки така практика є тільки в Японії, Китаї, Кореї  та США. У Європі це робить тільки Дьондьоші Шандор. Він і розповів, що лікарські гриби пройшли довгий тисячолітній шлях від народного засобу до сучасних високоефективних ліків, які мають при пухлинні властивості. Сьогодні їх найбільше застосовують у повсякденній онкологічній практиці. Навіть на пізніх стадія захворюваності. Лабораторія, яку також вдалося побачити, нагадує дослідний інститут.

Вразило і господарство Немеша Матяша, який на плоші 25 га вирощує екологічно чисті овочі і фрукти. Сам Немеш Матяш у 2015 році став Екофермером Угорщини.

У селі Баллосьог делегацію зустрів підприємець Гетейні Йожеф, який займається виноградарством (вирощує 150 різних сортів винограду на площі 10 га, розводить розмножувальний садивний матеріал у кількості сотні тисяч кущів). Відомий  виноробник охоче показав винні підвали та розповів про сільський туризм, яким займається. Усе це робиться силами власної сім’ї, інколи допомагають робочі – не більше двох-трьох осіб.

Біологічні методи ведення сільського господарства, які використовуються в даній області, – високоефективні. А результати – вражаючі. Тому, представники Закарпатської делегації запевнили, що розповідатимуть фермерам краю про досвід Угорщини, й тим, кого він зацікавить, організують ознайомчу поїздку в область Бач-Кішкун, щоб допомогти їм вивчити цей унікальний досвід більш поглиблено та розпочати свій бізнес вдома, на Закарпатті. Це дасть змогу покращити економічний стан області та полегшить життя людей, які змушені виїжджати у чужі держави в пошуках заробітку для своїх сімей, повідомили у прес-службі Закарпатської облради.

30 червня 2016р.

Теги: делегація, Бач-Кішкун

Коментарі

Селянин 30.06.2016 / 22:42:05
Якщо туди їздив Пийтер Чобо, значить знову завезуть корови з довгима рогами, м"ясної породи. Чобо досвід уже має, лем худобину кормити би треба, або зхрестити з Синевирськими Ведмедями, щоб отримане потомство взимку лапу сосало. То нашим піарщикам пудходить. Дивись і премію отримають.

НОВИНИ: Соціо

17:51
/ 1
В Ужгороді обрали нову локацію для поховань військових
17:34
/ 4
Закарпаття. "Краматорські" сутінки
12:36
Екомандрівка до витоку Чорної Тиси: діти відкривали природу Карпат разом з екоклубом Фото новина
10:31
/ 3
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Віталієм Лакатошем Фото новина
10:19
/ 1
На Донеччині поліг Михайло Вінтоняк з Косівської Поляни на Рахівщині Фото новина
23:18
/ 1
На війні з Росією поліг Василь Клюс з Великих Ком'ят Виноградівської громади Фото новина
07:57
У понеділок в Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Василем Шкобою Фото новина
14:18
Відкрито реєстрацію на серпневі зміни дитячого табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді
11:03
/ 1
У Сокирниці на Хустщині попрощалися з полеглим захисником Володимиром Стецем Фото новина
09:31
Завершилася третя зміна табору "Зелені скарби Карпат": пригоди, відкриття і справжнє літнє щастя Фото новина
20:35
Після модернізації колії з кінця липня відновлюють курсування поїздів до Ужгорода
19:20
/ 1
Підтверджено загибель захисника з Берегова Валерія Ковальова Фото новина
18:59
У серпні на кілька днів буде зупинено курсування потягів між Мукачевом і Кошицями
19:53
/ 1
На Закарпатті дозволили полювання у мисливський сезон 2025-2026 років
19:49
Екоклуб у Ясінях запрошує у мандрівку до витоку Чорної Тиси
19:29
На Закарпатті через суд повернули державі понад 2,6 га землі у нацпарку "Синевир"
14:44
/ 1
У Мукачеві попрощаються з захисником Василем Богданом Фото новина
22:44
/ 2
На Рахівщині попрощаються з захисником Андрієм Легким
19:44
У таборі "Зелені скарби Карпат" стартувала третя зміна: перший день присвятили стихії води Фото новина
17:00
/ 1
Четверо закарпатців збиралися перепливати Тису, щоб потрапити в Угорщину
11:37
/ 3
На Закарпатській митниці викрили спроби незаконного ввезення товарів на сотні тисяч гривень Фото новина
16:44
/ 1
В Ужгороді провели в останню путь полеглого у війні Віктора Набожного Фото новина
23:27
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Набожним Фото новина
23:05
Виготовлено паспорт "Чорного озера" в Ужгороді
22:31
/ 3
В Ужгороді у дворі чоловіка, що незаконно проник на сусідську територію, виявили рослини конопель Фото новина
» Всі новини