В Ужгороді відкрили сквер ім. Марії Терезії, заради якого зруйнували старовинний мур (ФОТО)

В Ужгороді, біля греко-католицького Кафедрального Хрестовоздвиженського собору сьогодні відкрили і освятили сквер імені імператриці Австрійської імперії Марії Терезії. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук повідомив Володимир Чубірко.

В Ужгороді відкрили сквер ім. Марії Терезії, заради якого зруйнували старовинний мур (ФОТО)

Владика Мілан (Шашік) освятив сам сквер та окропив скульптуру Богородиці, прототип якої стояв на цьому ж місці до захоплення Закарпаття Радянським Союзом. Наприкінці 40-их років ХХ століття партійні діячі знесли постамент Богородиці.

Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, скульптуру Діви Марії тут освятили на Паску.

Для того, аби спорудити сквер, тут в незаконний спосіб зруйнували частину історичного муру. Попри те, що в органі охорони культурної спадщини Закарпатської ОДА руйнування муру назвали вандалізмом, а керівник цієї структури Томаш Сопко обіцяв оформлення припису на ім’я єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії Мілана Шашіка, винних покарано не було.

28 червня 2016р.

Теги: сквер, мур, Марія-Терезія

Коментарі

Вася Файта 2016-06-29 / 18:38:56
Думаву сидячу туй в Лумшорах в чанови шо Чубірко Вован готується скинути недовірою депутатів Бодіка Андріїва і стати мером Унгвара на весні

Олег 2016-06-29 / 09:01:50
До Патріота...Марія Терезія то наша історія,от чому треба ставити такі памятники,Історія починаєтся не з 1991 року

позирач 2016-06-29 / 08:36:35
До Алена Панова , та й до кіпішуючих ,
а де ,де власне там Марія -Терезія ???

Патріот 2016-06-29 / 08:23:08
Пси ви продажні!!!!! Встановлювати памятники імператриці Австріі в той час коли іде війна на Сході? І Рассея була тою краіною яка і допомагала Австрійській вмперіі придушити народні повстання своіми військами які боролися за свободу. А ви пане Панов думаю маєте за Терезію отримати повістку в СБУ як мінімум дворянин наш цигансько- Радванський хренов!!! ОСь позавчора на Закарпатській відкрили памятник хлопцям що загинули в АТО, а ви сімейки збоченців Панннових і Чуббіррків збанкрутілих дипломатів, кандидатів у мери, політбрехачів, казнокрадів просто один сперед одного піаритеся для політичних дівидентів! ГАНЬБА ВАМ!

8921 2016-06-29 / 07:39:41
Треба знести й іншу частину стіни. Вона зайва і вже не прикриває сараї та гаражі.

Зоро 2016-06-29 / 07:27:39
Із скверу відкриється дуже гарний вид на Собор

патріот 2016-06-29 / 02:42:43
Скульптура - ширпотреб, доріжки "скверу" не підходять до історичного середовища собору, а рівень дискусії тих, хто захищає руйнування історичного муру дорівнює рівню того, хто давав вказівку його руйнувати.

читач уважний 2016-06-29 / 02:07:08
З посту Чубірко про сквер "Дуже дякую дружині Kseniya Chopey та своїм діткам, що підтримують мої починання та гідно переживають зі мною всі етапи життя. Цей пам’ятник Діві Марії встановлений, відновлений на їхню честь". До чого тут ужгородці?)

RL. 2016-06-29 / 00:26:02
курник розвели в коментах )

до всіх 2016-06-28 / 23:24:18
то статуя Богородиці, хіба не видно!! :-)

Зоро 2016-06-28 / 22:43:27
Спасибі Шашіку за сквер!!!,а противники най забються корові у трішину звернітся до мене я вам по місту назву більше 10 історичних обєктів які зруйновано лохи ви!!!

я люблю Ужгород 2016-06-28 / 22:36:03
Хоч сквер ще й не завершений(облаштування)але він буде,згодом, окрасою Ужгорода. А щоб він ще гарнішим був слід знести залишщки тої безглуздої стіни-плоту, що дехто "історичним муром" називає та облагородити дощаний паркан сусідів,що навиворіт глядить у сквер(ну хоча б засадити цей паркан вічнозеленими ліанами,щоб його закривали). Адже мур це залишки від якоїсь споруди, а пліт він і є пліт з чого б не був зробленим: сплетеним з лози,збитий з дощок,кований з заліза, чи мурований з каміння та ще й обштукатурений неякісно,де штукатурка обсипається мов волосся з голови.

TURBO 2016-06-28 / 22:10:29
Цей парк прикрасив Ужгород.Старий забор історичним муром називаєте.Візьміть для прикладу Дебрецен,де міська управа викупила від мешканців маєтки в центральній частині міста!!!,знесла їх і побудували нові широкі проспекти з фонтанами і повним озелененям. А ви за старий забор душею кривите.

Гуцул-Алену Панову 2016-06-28 / 20:58:05
Я , котробанодою сигарет до Угорщини не займався ,як деякі дипломати. Може я не правий?

Ален Панов-Гуцулу 2016-06-28 / 20:43:05
1) Якщо вам дійсно цікаво, для чого встановлювати в Ужгороді памятник Марії-Терезії, принаймні назвіться, а потім можете мені зателефонувати 0955338655, я спробую пояснити.
2) До відкриття Скверу і встановлення памятника Марії-Терезії Чубірко немає жодного відношення, окрім політиканського посту у Facebook, тому не потрібно вплутувати сторонню людину.
3) Ви як громадянин, теж можете зробити щось добре і значиме, повірте після цього на душі стане легше, а нормальні люди вам дорікати не будуть.

Гуцул 2016-06-28 / 20:25:18
А чим панове Чубірко і його шовгорик Паннов Аленчик кращі від сепаратистів які відкривають в Олесі памятники Російській Імператриці Катерину Другій а вони імператриці Маріі Терезі Австрійськоі Імперіі??????? ДЕ СБУ?????

Иван 2016-06-28 / 20:21:25
Что-то фотки непонятные - эта пожелтевшая статуя не совсем похожа на Марию-Терезию. Вообще это не тот памятник. Видимо оператор "перепраздновал" День конституции и запечатлил не то, что надо. Особенно весело когда у нас открываю по два-три раза одно и то же, почти как СССР. Скверик то, вроди-как, открыт еще с 2014 года.

Ужгород 2016-06-28 / 20:15:25
Взагалі-то Сквер Марії Терезії відкрили в 2015 році і до його спорудження не мали ніякого стосунку ані Шашік, ані особа, яка вирішила себе пропіарити. Про це детально повідомлялося на вашому сайті. http://zakarpattya.net.ua/News/134274-V-Uzhhorodi-za-uchasti-ministra-Klimkina-vidkryly-pam%E2%80%99iatnyk-avstro-uhorskii-imperatrytsi-Marii-Terezii-FOTO-VIDEO До речі, під час спорудження справжнього скверу Марії-Терезії ніхто ніяких стін не руйнував. Вандалізм під покровом ряси відбувся під час благоустрою колишнього монастирського саду. Тепер же руйнувачі хотять тихенько залізти "під дах" визначної особи, якою без сумніву була Марія-Терезія, щоб виправдати свої кроки, які були викликані амбіціями і жадобою.

Андрій 2016-06-28 / 20:09:35
Чого ж ви ПРАВИЙ СЕГМЕНТ не кричите про вандалізм який вчинений над архітектурою міста? Побувавши в деяких містах України, мені стало соромно за наш Ужгород та за ужгородців які вибирають мерів нездар за 500 гривень. Чому ви не кричали над вандалізмом влади, який був вчинений над Резиденцією єпископів (бібліотека УжНУ), а саме над розписами, які завдяки старанню єпископа Мілана відновили і всі мають можливість подивитись. Ви ПРАВИЙ СЕГМЕНТ ідіть станьте на театральну і там кричіть Волошину Івану про вандалізм, слабо.....

Правый сегмент. 2016-06-28 / 19:32:26
Увы, забыт и другой вандализм - некоторые переделки при реконструкции собора. Как-то, замена старинной ограды на современную, что около ступеней, ведущих ко входу, и незначительная отделка камнем кое-чего (я имею ввиду само здание).

Внутри собора, в бывшей библиотеке УжНУ. Были старинные полы. Уничтожили!

НОВИНИ: Соціо

11:30
/ 1
У 6 медзакладах Закарпаття МРТ і КТ безоплатні для пацієнтів з онкологією
09:33