Святослав Бабіля, координатор громадського спостереження за ЗНО ГМ «ОПОРА» в Закарпатській області
Є дуже позитивний результат про довіру ЗНО – 90 відсотків опитаних учасників довіряють систем ЗНО. Не довіряють – лише 6 відсотків. 72 відсотки абітурієнтів вважають, що знань, які вони отримують у школі достатньо для того, щоб успішно скласти ЗНО. 37 відсотків опитаних учнів використовували послуги репетиторів, щоб підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури.
В середньому за останній рік на оплату послуг репетитора абітурієнти та їх родини витрачали 1204 гривні в місяць – за нашим дослідженням. На думку переважної більшості учасників тестування ЗНО має залишатись основним критерієм для вступу в вуз. Але 26 відсотків висловились за ідею повернення до старої системи іспитів. А 16 відсотків не змогли не змогли відповісти на питання, яка система краща.
ната 2016-06-24 / 16:26:59
ЗНО це зло. Наприклад питання з біології: з якого дерева стоять на палях будинки у Венеції? Чи наприклад якого числа було підписано указ про утворення ЦВА у донецькій та Луганських областях. Дитина таке не вчила в школі, у збірниках зНО такого не було. За таке треба подавати в суд на укладачів тестів.