Делегація Височини відвідала УжНУ

Закарпатська область та чеський край Височина ось уже 9 років єднають тісні вузи транскордонної співпраці. За цей час вдалося реалізувати майже 80 інвестиційних проектів у сфері освіти, культури, охорони здоров’я у всіх районах області загальною вартістю більше 40 мільйонів гривень. Про це йшла мова під час низки зустрічей, які провели цими днями в Ужгороді члени делегації Височини на чолі з гетьманом краю Їржі Бєгоунеком.

Делегація Височини відвідала УжНУ

Одним з результатів співпраці між Закарпаттям і Височиною стала зацікавленість місцевої молоді та батьків до чеської мови. Сьогодні її вивченням, за відповідними програмами Міністерства освіти України як другої іноземної мови, уже в трьох школах області охоплено понад 350 дітей, а з наступного навчального року її бажають вивчати ще в ряді шкіл. Однак задоволення цього бажання впирається у відсутність кваліфікованих освітян-богемістів.

У ході візиту чеська делегація відвідала Ужгородський національний університет, який два роки тому розпочав підготовку таких фахівців. Ректор Володимир Смоланка вітаючи гостей зауважив, що «у нас багато спільного в історії, а ще більше – у майбутньому» та розповів гостям про якісні перетворення, які сьогодні відбуваються у найбільшому виші Закарпаття у процесі його інтеграції у європейський освітній простір. Зокрема, УжНУ активно співпрацює із закордонними партнерами на основі 12  білатеральних угод, підписаних впродовж останніх двох років. Це угоди з Карловим університетом (м. Прага), університетами міст Пардубіце (Чехія),  Порту (Португалія), Орадея (Румунія), Нові Сад (Сербія), Латвійським (м. Рига) та Литовським (м. Вільнюс) університетами, Ніредьгазьким коледжем (Угорщина), факультетом фізики, математики та інформатики та відділом експериментальної фізики університету ім. Я. Коменського (м. Братислава), греко-католицьким теологічним факультетом Пряшівського університету (Словаччина). Загалом УжНУ підтримує наукові та освітні стосунки з більш ніж 90 університетами з 17 країн світу. Водночас на кількох факультетах університету здобувають фахову освіту майже 400 іноземних громадян.

Для потреб освітніх закладів Закарпаття у 2013-14 академічному навчальному році на кафедрі словацької філології УжНУ було відкрито студії чеської мови та літератури. Нині там навчається 14 студентів, які забезпечені аудиторією богемістики та необхідною літературою. Сьогодні університет першочергово потребує допомоги у зміцненні викладацького складу – зокрема лектора-носія чеської мови зі ступенем кандидата філологічних наук (доктора філософії) для забезпечення викладання навчальних дисциплін, обладнання лінгафонного кабінету чеської мови, та сприяння у проведенні навчальних практик для студентів богемістики у Чехії. Професор В.Смоланка також подякував гостям за сприяння у реалізації масштабного спільного проекту з енергозбереження - заміну вікон на факультеті міжнародних відносин.

Гетьман краю Височина Їржі Бєгоунек зазначив, що сьогодні слід користатися сприятливою нагодою поглиблювати співпрацю по всіх можливих напрямках та пообіцяв закарпатцям особисте всебічне сприяння у налагодженні прямих контактів з освітніми закладами Височини, повідомили Закарпаття онлайн у відділі зв’язків з громадськістю УжНУ.

17 червня 2016р.

Теги: Височина, Чехія, УжНУ, Бєгоунек

НОВИНИ: Соціо

11:11
У Підвиноградові на Берегівщині у середу попрощаються з добровольцем Іваном Сусіком, що помер від важкого поранення
11:28
/ 1
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олегом Гойбергом Фото новина
20:09
/ 2
В Ужгороді у вівторок призупинять водопостачання у центральній частині міста
11:25
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Василем Чурговичем Фото новина
13:37
/ 1
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Віктором Мургою Фото новина
15:39
/ 1
У Мукачеві в неділю стартують заходи до Днів міста (ПРОГРАМА)
18:43
Тячівський суд наклав арешт на землю під будівництво МГЕС в Калинах (ДОКУМЕНТ)
11:17
/ 1
Головою Закарпатського окружного адміністративного суду переобрали Ярославу Калинич Фото новина
00:05
/ 1
У Великому Березному проведуть в останню дорогу нацгвардійця Олега Соценка Фото новина
22:59
/ 2
"Вужі на сковороді" пралісів "Шипота"
14:15
/ 1
Підтверджено загибель Артура Ковача з Калин на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти понад півтора року Фото новина
13:33
/ 1
У Рахові поховають сироту-переселенця з Запоріжжя Дмитра Баришполя, який загинув пів року тому на Донеччині Фото новина
21:02
Два КПП на кордоні зі Словаччиною та угорщиною тимчасово не працюватимуть
11:15
/ 1
У Мукачеві в п'ятницю попрощаються з Богданом Магійовичем, який загинув ще 2 роки тому Фото новина
13:18
/ 3
Зупиняючи московську орду на Харківщині, поліг Андрій Алексик з Онока Виноградівської громади Фото новина
11:14
/ 1
У лікарні в Сумах від отриманих на російській Бєлгородщині ран помер Юрій Порошенко з Осою Іршавської громади
14:20
За I квартал 2025 року НСЗУ сплатила 1,1 млрд грн медзакладам Закарпаття за Програмою медичних гарантій
13:15
/ 2
На Донеччині поліг Артем Песик з Берегова Фото новина
19:27
/ 2
Питання про створення парку "Чорні озера", підтримане ужгородцями в петиції, виносять на сесію міськради (ДОКУМЕНТИ)
21:12
/ 2
У лікарні в Ужгороді після важкої хвороби помер військовий із Ясіні на Рахівщині Олексій Боклажук Фото новина
20:22
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині попрощаються з полеглим захисником Михайлом Пауком Фото новина
04:44
ВІДЕОФАКТ. На Закарпатті розцвіла Долина нарцисів
21:52
/ 3
Двоє знайомих "нагріли" ужгородку на продажі 10-ти її квартир на понад 14 млн грн Фото новина
19:16
/ 2
У неділю в Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Володимиром Дубровським Фото новина
16:49
/ 11
Ужгородцеві Роберту Бровді "Мадяру" присвоєно звання Героя України
» Всі новини