До переліку включені підприємства, рівень розрахунків яких не перевищує 85%. Станом на 21 листопада до переліку увійшло 16 ТКЕ України.
Найбільші боржники, згідно з даними "Нафтогазу" - це, зокрема, ТОВ "Простор-С", (м. Жовті Води, Дніпропетровська обл.), рівень розрахунків за спожитий природний газ якого в 2007 році становить 5%, борг 10,75 млн грн; Обласне КПТМ (м. Харків та Харківський р-н) - 19%, борг 10,03 млн грн; ВАТ "Херсонська ТЕЦ" (м. Херсон) - 53%, борг 10,81 млн грн; ДП Теплоенергоцентраль ТОВ "Високі енергетичні технології", (м. Кіровоград) - 60%, борг 5,73 млн грн; ДП "Калуська ТЕЦ" (м. Калуш, Івано-Франківська обл.) - 63%, борг 2,37 млн грн; ЗАТ "Теплоелектроцентраль-3" (м. Харків) - 70%, борг 23,74 млн грн; ВАТ "Харківська ТЕЦ-5" (м. Харків) - 72%, борг 25,33 млн грн; КП "Уж-тепло" (м. Ужгород) - 74%, борг 4,09 млн грн; КП "Білоцерківтепломережа" (м. Біла Церква, Київська обл.) - 74%, борг 10,88 млн грн та інші.
НАК "Нафтогаз України" опублікувала також контакти службових осіб та державних посадовців, яким мешканці зазначених населених пунктів можуть "подякувати" за відсутність в оселях тепла та гарячої води.
"Ігнорування цими керівниками вимог угод та законодавства призводить до припинення газопостачання у регіони, внаслідок чого населення залишається у зимовий період без опалення та гарячої води", йдеться в повідомленні компанії.
Як повідомляв УКРІНФОРМ, з початком опалювального сезону та відповідним збільшенням обсягів споживання природного газу, підприємства ТКЕ суттєво знизили обсяги та рівень оплати за цей ресурс. Лише з початку листопада борги збільшилися на 313,06 млн гривень (рівень оплати у листопаді - 47%), тобто, за неповний місяць прирощено третину заборгованості за весь період з початку року (984,7 млн грн).
Враховуючи таку негативну динаміку платежів, компанія вважає за необхідне термінове втручання влади у проблему газових неплатежів.
Для вирішення проблем неплатежів ТКЕ за спожитий природний газ, НАК "Нафтогаз України" запропонувала Уряду впровадити давальницьку схему постачання газу ТКЕ вже з грудня 2007 року.
На переконання спеціалістів компанії, втілення давальницької схеми сприятиме встановленню дисципліни платежів у ТКЕ - кожна зі складових затрат на опалення та виробництво гарячої води буде сплачуватися пропорційно до зібраних коштів. Така схема взаємовідносин також спонукатиме місцеві влади встановлювати у своїх регіонах економічно обгрунтований комунальний тариф. Окрім розкрадання коштів на місцях, у більшості населених пунктів країни тарифи наразі не покривають повністю собівартість комунальних послуг. Задля підтримки політичної популярності місцеві влади вважають за краще недоплачувати цю частину тарифу газовикам, зауважують в НАК.
Атар 2007-11-23 / 16:52:00
Молодець Рата, вздрючив ужгородців. Тепер вони отримуватимуть газ дорожчий і не постійно, а час від часу, коли піде проплата. А за це оберуть Ратушняка мером на наступний строк.