Мінімальна електрична напруга (12 В) не є шкідливою ні для тварин, ні для людей. Така технологія вже давно використовується у багатьох країнах світу. Подібні огорожі допомагають мирному співіснуванню людини та хижаків.
Використання таких захисних засобів покращує сприйняття хижаків у суспільстві. Ці огорожі також показують інший, кращий шляхів вирішення потенційних конфліктів людини з вовками та ведмедями, аніж знищення останніх.
«У сучасному світі люди втратили здатність мирно співіснувати із навколишнім середовищем. Довкілля – не тільки для нас. Воно так само належить вовкам, ведмедям і рисям, як і нам з вами. В усіх повір’ях хижаки завжди малу повагу, наші предки їх шанували. Ведмідь, для прикладу, є символом Закарпаття. Зараз ця повага втрачена і ми маємо замість кількох тисяч ведмедів лише дві сотні в Україні. Усе через браконьєрство, отруєння та знищення умов їх проживання. Варто відновити зв’язок між людиною і природою. Тому система електричних огорож є прикладом того, як людина і тварина можуть мирно співіснувати, не шкодячи одне одному», - каже Богдан Проць, координатор із природоохоронної роботи WWF в Україні.
WWF в Україні та Польщі об’єднали свої зусилля заради збереження рідкісних та ключових видів тварин. У великих хижаків немає кордонів, тому починати працювати над їх збереженням потрібно із налагодження транскордонної співпраці.
Найближчим часом ще одну таку огорожу буде встановлено в Національному природному парку «Сколівські Бескиди», пише сайт Всесвітнього фонду дикої природи в Україні.