На Закарпатті готуються до утворення Агенції регіонального розвитку області

Шосте засідання Закарпатського дискусійного клубу розвитку і реформ «Інтелектуальна платформа» відбулося в Ужгороді. Захід провели у залі Вченої ради УжНУ.

На Закарпатті готуються до утворення Агенції регіонального розвитку області

Відкрита публічна дискусія на тему «Створення Агенції регіонального розвитку Закарпаття як інституційний механізм децентралізаційної реформи в регіоні» викликала прогнозований інтерес і дискусійні пристрасті.

З доповіддю про історію становлення і розвитку Агенцій регіонального розвитку в Європі і в Україні виступила один із фундаторів таких досліджень в нашій країні на початку 2000-х років – проректор УжНУ, доктор політичних наук Мирослава Лендьел.

З презентацією щодо нинішніх передумов формування АРР, як інституцій децентралізаційної реформи, виступив голова правління Агентства розвитку «Європоліс» Олег Лукша. Він підсумував, що типове положення про АРР, як його бачить уряд, дещо відрізняється від пропозицій, які вносило експертне середовище України. Тому нині в це прокрустове ложе Типового положення потрібно внести такі конструктивні ідеї і зміни, щоб АРР справді стала децентралізованою і ефективною інституцією регіонального розвитку. Та ще й враховувала ту специфіку регіонального розвитку, яка має Закарпаття.

Отож, АРР створюється як незалежна і небюджетна установа спільно – органами обласної влади та провідними університетами, асоціаціями органів місцевого самоврядування і фаховими науковими і неурядовими та громадськими організаціями, представники яких входять до наглядової ради АРР. Але загалом АРР, як установа, працює незалежно і самостійно на самоокупній основі з основною метою – практично і проектно впроваджувати державну регіональну політику в інтересах громад регіону. Чи не вперше українські регіони отримають шанс створення інституції, яка неупереджено, об’єктивно і ефективно розроблятиму і контролюватиме процес реалізації регіональних стратегій розвитку.

Саме через усі згадані обставини, за словами Олега Лукші, влада нині дещо «спантеличено» спостерігає за цим процесом. Принаймні, у більшості регіонів такі Агенції ще не створені. І Закарпаття, де, як відомо, питання децентралізації влади сприймають по-особливому і своєрідно, не виключення.

Однак, уже 14 червня в Закарпатській ОДА пройде круглий стіл – тепер уже ініційований владою. На ньому представники влади, університету, наукових організацій, асоціацій органів місцевого самоврядування та фахових громадських об’єднань зустрінуться уже як можливі кандидати у співзасновники АРР. Звісно, взявши до уваги важливість врахування тих рекомендацій і пропозицій, які розроблені учасниками засідання Закарпатського Дискусійного Клубу розвитку і реформ «Інтелектуальна платформа». Ці пропозиції торкатимуться, в першу чергу, переліку принципів і критеріїв до відбору організацій-співзасновників АРР, а також – щодо деталізації підрозділів Типового положення відповідно до потреб регіонального розвитку Закарпаття, повідомили Закарпаття онлайн в регіональному офісі реформ.

08 червня 2016р.

Теги: агенція, розвиток

НОВИНИ: Соціо

09:06
Петиція до Зеленського з вимогою захистити Карпати набрала понад 25 000 за 6 днів
18:53
В Ужгороді патрульні затримали нетверезого водія Фото новина
16:59
/ 1
На війні з росією поліг Герой із Онока на Берегівщині Юрій Брич Фото новина
12:14
/ 1
Стало відомо про загибель Героя із села Богдан на Рахівщині Павлючка Миколи Фото новина
09:00
/ 1
На війні з рф поліг захисник із Видрички на Рахівщині Микола Обрецький Фото новина
15:44
/ 2
В Ужгороді попрощалися із загиблим військовим Сергієм Козаченком Фото новина
11:52
/ 9
В Оноківцях біля Ужгорода на 60 га збудують масштабний курорт з пальмами Фото новина
09:23
/ 15
Адвокатку Наталію Майстренко, яка захищає природу Карпат, намагаються позбавити свідоцтва
09:13
В Ужгороді попрощалися із загиблим прикордонником Василем Голінкою Фото новина
17:05
У середу в Ужгороді згадають героя-вчителя Василя Габруся
16:03
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Козаченком Фото новина
12:58
На Закарпатті затримали переправника, який за $7 тисяч намагався вивезти чоловіка до Румунії Фото новина
11:35
На війні з рф поліг захисник із Лазещини Михайло Поштарюк Фото новина
10:55
На Закарпатті затримали партію біодобавок на чверть мільйона гривень Фото новина
10:04
У Мукачеві патрульні зупинили нетверезого водія Honda Фото новина
09:05
У селі Широке на Виноградівщині прощаються з полеглим воїном Романом Михайловичем Фото новина
15:15
/ 1
Поліцейський-ветеран із Закарпаття здобув «срібло» на міжнародному турнірі з джиу-джитсу Фото новина
13:12
В Ужгороді стартував кіберчемпіонат Фото новина
11:14
В Ужгороді завтра попрощаються із полеглим захисником Василем Голінкою Фото новина
09:04
У Мукачеві першими в Україні розквітли сакури Фото новина
18:03
На Тячівщині оштрафували 64-річну жінку за спалювання сухостою Фото новина
16:18
/ 1
У Минаї на Ужгородщині попрощаються з воїном Антоном Зінчуком Фото новина
15:05
На кордоні зі Словаччиною викрили закарпатку з контрабандними сигаретами Фото новина
11:15
Біля Мукачева зупинили нетверезого водія з 2,01‰ алкоголю Фото новина
15:39
/ 1
В Ужгороді підбили підсумки міжнародного проєкту «Зелені скарби Карпат» Фото новина
» Всі новини