Про це у вівторок заявив народний депутат від БПП Сергій Лещенко під час брифінгу у кризовому медіа центрі.
За його словами, Іванющенко вживав різноманітних заходів, щоб вільно пересуватися по світу після того, як його оголосили в міжнародний розшук.
"Його дружина і родина мешкає в Монте-Карло. Можливо, в найбільш дорожчому місті Європі. Відповідно, він давно хотів долучитися до родини, бо звик жити в такий спосіб", - сказав Лещенко.
Він розповів, що українським судом була видана санкція на арешт Іванющенка, що стала підставою для оголошення Інтерполом розшуку. За словами Лещенка Іванющенко "знайшов спільників у владі", які допомогли йому.
"Віднині Іванющенко не є в міжнародному розшуку Інтерполу. Інтерпол змінив його статус. Раніше в нього був статус "арешт з метою екстрадиції", зараз в нього статус "встановлення місцезнаходження", - сказав Лещенко.
"Це означає, що пан Іванющенко може в'їхати у будь-яку країну Європу", - сказав він.
Лещенко переконаний, що президент Петро Порошенко був причетний до зняття з міжнародного розшуку Юрія Іванющенка.
"Пан Іванющенко не шкодував нічого – і, здається, він знайшов-таки спільників у владі, тому що той документи, який у мене є, він свідчить про те, що віднині Іванющенко не є в міжнародному розшуку", – сказав Лещенко..
З розшуку Іванющенка зняли 19 квітня на підставі рішення Дніпровського райсуду Києва, судді Миколи Чауса.
За словами Лещенка, Чаус відомий тим, що "старанно виконував вказівки Адміністрації президента у справі Геннадія Корбана".
Лещенко переконаний, що Петро Порошенко знав про намагання Іванющенка, відомого як Юра Єнакієвський, зняти себе з розшуку Інтерполу:
"Я переконаний, що президент був поінформований".
"Крім публічності інструментарій (для боротьби – ред.), насправді, не великий, коли ми маємо справу зі змовою… у тому числі, за участю президента", – сказав депутат.
Він зазначив, що буде звертатися у відповідні органи, а така заява депутата вже є повідомленням про злочин.
"За моєю інформацією, пан Іванющенко тривалий час шукав, через кого вирішити це питання, – і він виходив на контакт: з паном Ложкіним, із яким його пов’язували стосунки, із паном Суркісом, із яким його тривалий час пов’язували стосунки – син Іванющенка навіть певний час грав у "Динамо", їх зв’язували не лише товариські, а й бізнесові стосунки; і з Кононенком (виходив на контакт)", – заявив Лещенко.
"Я не знаю, через який канал впливу Іванющенко вирішив це питання, але питання вирішено… Я лише можу пригадати, що в Дніпровському суді розташована й прокуратура, яка була наповнена "лисими птахами" або людьми, які займалися відверто незаконними діями, які потім були звільнені з органів прокуратури, а потім вони виявилися помічниками депутата Грановського", – сказав депутат.
Лещенко вважає, що Іванющенка зняли з розшуку "за втручання Грановського" – але щоб це довести, треба проводити слідчі дії.
Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури намагалося повернути Іванющенка в розшук – але "весь склад Печерського райсуду Києва взяв відвід у цій справі", а Апеляційний суд Києва відмовився визначити інший суд і повернув цю справу до Печерського суду – і цей "футбол" триває й досі, зазначив Лещенко.
Тому Іванющенко вже два місяці може вільно подорожувати світом.
"Це не просто ганебно, це бракує слів. Я думаю, коли людям засліплює очі така жага до збагачення, це матиме схожі наслідки, як для пана Іванющенка, так і для його патрона пана Януковича", – сказав депутат.
"Тому що можна продавати справи людей другого ешелону, можливо, можна міняти якісь політичні преференції на голоси (у ВР), але коли йдеться про найбільш одіозних людей режиму Януковича – і ці люди знімаються з міжнародного розшуку тільки тому, що знайшли спільників у нинішній владі, то я думаю, що суспільство дуже швидко перейде межу і це закінчиться дуже драматичними подіями для нової влади", – вважає він.
Лещенко зазначив, що Іванющенко має будинок у Роко Брю (Франція), а його родина в Монако володіє нічним клубом.
Як відомо, у травні начальник управління спецрозслідування ГПУ Сергій Горбатюк заявив, що слідчі Генпрокуратури досі не отримали відповіді від Інтерполу з приводу того, чи перебуває в міжнародному розшуку екс-регіонал Юрій Іванющенко.
Новий генпрокурор Юрій Луценко 30 травня повідомив, що справи про закупівлі газовидобувних вишок екс-міністром енергетики Юрієм Бойком і про незаконну розтрату "кіотських" грошей регіоналом Юрієм Іванющенком гальмуються через неможливість провести експертизу витрат коштів у цих випадках.