Ярослав Голубка, викладач Мукачівського технологічного інституту (кафедра обліку та аудиту), керівник аудиторської фірми «Закарпатбізнесконсалтинг», сертифікований міжнародний професійний бухгалтер зауважив, що з кожним роком зростає роль професійного бухгалтера, від якого часто залежить ефективність використання коштів підприємства. Адже бухгалтерській облік — це підґрунтя для прийняття управлінських рішень.
Уже сім років поспіль в Україні професійна бухгалтерська, фінансова спільнота відзначає День бухгалтера. Офіційним це професійне свято стало у червні 2004 року, коли було видано президентський указ «Про День бухгалтера». Дату 16 липня обрано не випадково – у цей день був прийнятий Закон України "Про бухгалтерський облік і фінансову звітність". Цей закон кардинально змінив вітчизняну систему бухгалтерського обліку, тоді вперше з’явилися в українському правовому полі такі поняття як стандарти і принципи. Ці поняття є притаманними Міжнародним стандартам фінансової звітності (МСФЗ), стандартам бухобліку розвинених країн.
За словами Наталії Урбан, кандидата економічних наук, завідувача кафедри фінансового обліку, аналізу і аудиторської діяльності Мукачівського технологічного інституту, вибрати професійного бухгалтера сьогодні може допомогти міжнародна сертифікація бухгалтерів. Так, в оголошеннях про бухгалтерські вакансії сьогодні в Україні все частіше однією з обов’язкових вимог є наявність міжнародного професійного сертифікату. Для його отримання бухгалтер може пройти ряд іспитів для підтвердження на високому рівні власного професіоналізму. Українські бухгалтери мають змогу пройти відповідне тестування російськомовною програмою міжнародної сертифікації бухгалтерів СІРА. Це єдина всеоохоплююча російськомовна програма міжнародної сертифікації професійних бухгалтерів. Назва програми - це скорочення англомовної назви сертифіката СIPA (Certified International Professional Accountant: Сертифікований міжнародний професійний бухгалтер). Власники сертифікатів CAP/CIPA отримують право додавати назву сертифіката до свого підпису, що відповідає міжнародній практиці. Програма СІРА складається з трьох компонентів: навчання, проведення іспитів та сертифікації.
Іспити за програмою СІРА є єдиними для всіх країн-учасниць, за виключенням дисципліни «Податки і право», яка формується окремо для кожної з країн-учасниць і базується на національному законодавстві та оподаткуванні. Іспити СІРА є суворими і надійними.
Олена Маринич, сертифікований міжнародний професійний бухгалтер, начальник відділу оподаткування підприємства «Ядзаки- Україна» розповіла, що отримання бухгалтерського сертифікату за кордоном коштує близько 400 доларів. В Україні ж за програмою СІРА один за проходження одного іспиту слід сплатити 170 гривень (усього тестування містить 7 іспитів). Крім того, бухгалтери мають змогу проходити різноманітні фахові тренінги, які коштують сьогодні від 1000 до 1400 грн. Мукачівський технологічний інститут планує розпочати діяльність із проведення тренінгів, що для закарпатців коштуватимуть удвічі дешевше.
17 липня 2006р.
Теги: