Заняття у формі духовної бесіди відбувалося в Хрестовоздвиженському кафедральному греко-католицькому соборі Ужгорода. Важливо, що студенти могли прийти сюди на власне бажання – ніхто їх не змушував. Хто прийшов, дізнався про історію собору, про те, як тут відбуваються літургії різними мовами, серед яких навіть італійська.
Відтак отець Іван розповів про те, у чому полягає служба капелана. Його головна зброя – кадило і слово. Священик за жодних умов не може брати до рук зброї – навіть якщо є загроза його життю. Правда, бували ситуації, коли духовні особи зрікалися назавжди служби і бралися за зброю.
«Капелан є для того, щоб допомагати формувати дух не тільки бійця, а й офіцера. Капелан має бути дуже сильним морально. Людська душа мусить боротися з тілом, із бажаннями. Ми маємо право вибору, але деколи наші бажання не відповідають моральним чеснотам – відбувається боротьба душі і тіла. Тоді приходить на допомогу капелан, який має надавати не лише духовну, а й психологічну допомогу», – розповів о. Іван.
Священик розповів і про страх: він не обов’язково є злом. Капелан має вміти донести до бійця, що страх – це перше, що захистить, збереже життя. Головне, аби страх не переходив у боягузтво.
«Невміння узяти на себе відповідальність в мирному житті – це така сама проблема, як боягузтво під час бойових дій. Військовому-контрактнику не треба пояснювати багато речей, які слід доносити до мобілізованого: чому він тут, для чого, заради кого…» – зауважує святий отець. Патріотом має бути не тільки боєць, а й обов’язково капелан – той, хто допомагає захиснику не впасти духом, витримати всі випробування.
Студенти, серед іншого цікавилися, як отець Іван потрапив на передову, чому став священиком та ким був до того, як піти навчатися в духовну семінарію, пише Медіацентр УжНУ.
Як повідомляло Закарпаття онлайн, з початком війни за Україну священик із Закарпаття Іван Ісаєвич склав заповіта, озброївся молитвословом і подався на фронт. Там він облаштував капличку, а військовики навіть зробили кадило із залишків «Граду». На Сході отця Івана було двічі поранено, але після лікування він раз по раз повертався на передову. Відтак, повернувся й додому, на Виноградівщину. У Королеві капелан виховує півтора десятка сиріт: 13 дівчаток та 2-х хлопців.
У червні 2015 року військового капелана Івана Ісаєвича було нагороджено орденом "Народний герой України".
Помічник 2016-06-05 / 13:33:04
Герой Украіни ! Це державна нагорода. Народний герой Украіни де громадська нагорода від окремих частин суспільства.
ЧАКІ 2016-06-04 / 14:15:07
Піярщик ти Ваня.