Під час відвідин низки об’єктів на Закарпатті чехи вивчали можливості щодо реалізації нових спільних проектів

У рамках кількаденного візиту на Закарпатті офіційної делегації Пардубицького краю Чеської Республіки на чолі з гетьманом Мартіном Нетолицьким, здійснено огляд спільних інвестиційних проектів у соціальній та економічній сферах, які знаходяться в Ужгородському, Перечинському та Великоберезнянському районах.

Під час відвідин низки об’єктів на Закарпатті чехи вивчали можливості щодо реалізації нових спільних проектів

Серед них – реконструкції котелень шкіл у с.Пацканьово  Ужгородського  району та  с.Сімерки  Перечинського району з влаштуванням твердопаливного котла. Також чеські гості оглянули стан виконання  проекту з реконструкції водогону до ДНЗ у с.Лінці Ужгородського району.

Під час об’їзду об’єктів вивчено можливості щодо реалізації нових спільних проектів, зокрема щодо капітального ремонту ДНЗ с.Коритняни Ужгородського  району, утеплення стін ЗОШ І-ІІІ ст. с.Порошково Перечинського району та ряду інших. Відвідавши дитячий садочок у с.Лінці, чеська делегація переконалася на власні очі, в якому жалюгідному стані цей заклад, збудований ще 100 років тому. Справа в тім, що дитсадок потребує нового сучасного приміщення, розрахованого як мінімум на три групи, а не як зараз – одну, де 22 діток. Кількість жителів села збільшується, а малечу нікуди прилаштувати – сусідні села за 7-10 км. Садочок заледве утримується та й то – на ентузіазмі батьків, але це не вихід. На будівництво нового корпусу потрібно майже 14 млн грн., позаяк Лінська сільська рада повністю дотаційна, тож жителі села сподіваються на допомогу обласної ради та чеських інвесторів, які в рамках співпраці можуть співфінансувати зведення нового дитсадка.

До речі, гетьман Пардубицького краю Мартін Нетолицький прийшов до діток не з пустими руками. Він щиро пригощав закарпатську малечу і в садочку і в школі солодощами, привезеними із Чехії, а ті в знак вдячності дарували гостям гарно підготовлену концертну програму з виконанням народних пісень чеською мовою.

Чеська делегація також відвідала Ужгородський пожежний загін, де гості передали дарунки від колег Пардубицького краю. Крім того, чехи зустрілся з представниками товариств чеської культури Закарпаття, з головами  міст і сіл, які  виявили бажання  співпрацювати з відповідними громадами  партнерського  регіону. Угоду про це 25 травня п.р. підписали керівники територіальних громад  Великого Березного та чеського села Долні Чермна, повідомляє прес-служба Закарпатської облради.

26 травня 2016р.

Теги: чехи, інвестиції, реалізація, відвідини

НОВИНИ: Соціо

08:44
Підтвердили загибель захисника із Нанкова на Хустщині Юліана Гербея Фото новина
08:37
Через спеку до +40 °C у Карпатах посилили охорону лісів Фото новина
17:29
/ 1
Закарпатські рятувальники врятували грибника, який заблукав у лісі Фото новина
16:23
/ 1
На Петросі турист двічі впав під час походу Фото новина
11:07
У Карпатах за день врятували п’ятьох туристів Фото новина
11:45
Через спеку до +37 °C у Карпатському регіоні посилили охорону лісів Фото новина
09:48
На війні з рф поліг військовий з Виноградова Ігнат Роздяловський Фото новина
16:41
Війна забрала життя 25-річного захисника із Горонди на Мукачівщині Мар'яна Тягура Фото новина
15:16
/ 2
На Закарпатті 82-річний чоловік впав із даху та отримав тяжкі травми
16:56
У Чинадійові на Мукачівщині попрощалися із військовим Ярославом Рущанином, якого понад два роки вважали зниклим безвісти Фото новина
16:20
Спортсмен підкорив шість найвищих вершин Карпат за один день Фото новина
14:53
/ 1
У Мукачеві патрульні затримали дебошира з кастетом і висувним ножем Фото новина
09:37
/ 1
У Солочині на Мукачівщині проведуть в останню путь захисника Володимира Уліганця, який понад два роки був зниклим безвісти Фото новина
09:04
На Хустщині під час земляних робіт чоловік знайшов артилерійський снаряд часів Другої світової війни Фото новина
13:44
У Мукачеві патрульні виявили водія у стані наркотичного сп’яніння Фото новина
10:05
На Ужгородщині чоловіка оштрафують за випалювання сухої стерні біля житлових будинків Фото новина
09:20
/ 3
Ще одного водія оштрафували за забруднення території поблизу Синевиру Фото новина
21:37
/ 1
На Харківщині поліг Віктор Маріонда з Рахова Фото новина
17:59
В Іршаві під час руху загорілася вантажівка Фото новина
16:59
На війні загинув Герой із Рахова Андрій Петрищенко Фото новина
14:21
В Ужгороді безкоштовно вакцинуватимуть котів і собак проти сказу
13:05
/ 1
В Ужгороді 30 липня попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Андрієм Куном Фото новина
11:42
Рятувальники, поліція та прикордонники другий день шукають зниклого на Ужгородщині чоловіка Фото новина
11:16
На Закарпатті затримали чоловіка, який влаштував серію фейкових повідомлень про мінування Фото новина
18:39
/ 1
В Ужгороді попрощалися із полеглим захисником Миколою Філюком Фото новина
» Всі новини