У ході перемовин гетьман Пардубицького краю Мартін Нетолицький розповів про стан справ в очолюваному ним чеському краю, де життя людей на порядок краще.
"У вас – безробіття, у нас – нестача робочої сили, що заважає теж розвитку інвестиційного клімату. Ми маємо досвід роботи з українськими робітниками, які дуже швидко вчаться, добре працюють і просуваються в кадровому рості. Зараз ми готові прийняти до себе на роботу дві тисячі закарпатців різних професій. Утім, маємо велику проблему з оформленням робочих віз. Бо, як з’ясувалось, онлайн-черги чи то «віза – поінт» виявилися не такими ефективними, як планувалося", - сказав гетьман і додав, що нині, як ніколи, назріло питання створення в Ужгороді інформаційно-консультативного центру для закарпатських шукачів роботи в Чехії.
Голова Закарпатської облради вніс пропозицію спільно ініціювати перед центральними органами влади Чехії відкриття Генерального консульства Чеської Республіки в Ужгороді, а у перспективі – створення Чеського дому, де б можна розмістити партнерські структури: консульство, різні інформаційні та культурні центри і т.д. Це полегшило б співпрацю між нашими громадами, зробило б її ще більш прозорою та прискорило б входження у європейське співтовариство. Адже за чеськими візами у дипломатичне відомство у Львові звертається найбільше закарпатців і найменше - представники інших регіонів.
Також акцентували увагу на важливості залучення інвестицій у наш туристичний край, що багатий на природні та історико-культурні перлини. І першим кроком до налагодження співпраці в економічній сфері могли б стати спільно організовані взаємні інформаційно-туристичні поїздки туроператорів та підприємців.
Зі свого боку Мартін Нетолицький особисто зобов’язався стати зв’язковим між Прагою і Києвом з цього питання та домогтися його вирішення, повідомили у прес-службі Закарпатської облради.
pfr 2016-05-25 / 15:51:35
Чехи колись у 2003тьому хотіли відкрити консульство в Ужгороді, та наші чиновники й "клієнти" разом із дурноватими "русинами" так їх допекли, що ті там подумали - "а на хріна нам ці пір"я?" й відкрили консульство у Львові. Тоді словаки хотіли візу транзитну, і усі автобуси в Прагу ішли через Польщу. У Львів легше доїхати з усіх регіонів, навіть із Закарпаття, ніж в Ужгород.