МЗС підтвердило затримання на Закарпатті за сигаретну контрабанду члена родини дипломата

МЗС підтверджує, що в Закарпатській області був затриманий член родини дипломата, що перевозив контрабандні цигарки.

МЗС підтвердило затримання на Закарпатті за сигаретну контрабанду члена родини дипломата

Про це заявив на екстреному брифінгу в Києві заступник міністра закордонних справ, керівник апарату МЗС Вадим Пристайко.

"Автомашина затримана, вантаж арештований. Не дипломат, не співробітник посольства був затриманий, а член родини і його приватне авто", - заявив він.

Пристайко додав, що члени родини також за законом мають дипломатичні паспорти.

Він підкреслив, що МЗС не санкціонувало перевезення цього дипломатичного вантажу. Він водночас зазначив, що не отримав копію листа про дипвантаж, який затриманий надав прикордонникам.

"Якщо лист є і був підписаний, то МЗС не давало права ці родини передавати дипломатичну пошту", - наголосив він.

За словами Пристайка, в автомобілі було двоє людей, обидва – члени родини українського дипломата. Він побічно підтвердив інформацію про особу співробітника посольства, назвавши його "громадянином Л.".

Як повідомляло Закарпаття онлайн, раніше стало відомо, що провезти контрабанду  через кордон намагався мешканець Києва Сергій Ліщишин, котрий є чоловіком першого секретаря посольства України в Словаччині Оксани Ліщишин.

О.Ліщишин, намагався вивезти за кордон понад п’ять із половиною тисяч блоків сигарет. При цьому чоловік надав митникам і прикордонникам дипломатичний паспорт і підписаного власною дружиною листа, за яким із 21 по 24 травня мікроавтобус перевозить дипломатичний вантаж і не підлягає контролю.

Коли митники, запідозривши наявність контрабанди (сигнал про сигарети дав службовий собака) почали наполягати на огляді, С.Ліщишин вчинив скандал, погрожував викликом консула і т.д. Митники зв’язалися МЗС України і після отримання дозволу огляду мікроавтобуса виявили 5 тисяч 685 блоків сигарет вартістю 620 тисяч гривень. І сигарети, і мікроавтобус вилучені, інформує прес-служба Закарпатської ОДА.

Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн з власних джерел, сигаретний контрабандист, затриманий СБУ на кордоні, виявився дипломатом - працівником консульства України в Словацькій Республіці.

Як раніше заявив народний депутат від "Самопомочі" Семен Семенченко, на Закарпатті відновилася контрабанда.

Більшість експертів кваліфікують публічні заяви голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля про боротьбу з корупцією на Закарпатській митниці та, навіть, її повне подолання як підпорядкування контрабандних потоків представниками чинної влади.

23 травня 2016р.

Теги: дипломат, член родини, контрабанда

Коментарі

Діма митник 23.05.2016 / 15:07:02
Говорять шо Маскаль хоче на місто посла у Словакії і пудстроїв то. Но не повністю аж пудстроїв то але легалізіровав тот случай бо повіли шо возять дзигари у посольство на мадяри,

НОВИНИ: Кримінал

16:13
На Хустщині затримали чоловіка, який жорстоко побив гостя лопатою Фото новина
13:57
Інспектори Мукачівської поліції затримали водія з результатом 3,61‰ алкоголю в крові Фото новина
10:09
На Берегівщині конфлікт за майно завершився замахом на вбивство
08:53
На кордоні затримали угорця, що в заблукав в Україну колією Фото новина
08:26
У Чехії після понад двох тижнів пошуків виявили тіло 22-річної закарпатки Андріяни Офрім
18:08
На Рахівщині юнак розбив двері крамниці каменем і викрав сигарети Фото новина
18:40
В Ужгороді водія покарали за керування у стані сп’яніння Фото новина
15:01
На Закарпатті затримали чернівчанина з контрабандою айфонів на мільйон гривень Фото новина
11:10
Нові викриття у справах про переправлення ухилянтів на Закарпатті Фото новина
13:51
Поблизу кордону зі Словаччиною затримали трьох "ухилянтів" з Вінниччини Фото новина
13:28
58-річний мукачівець отримав 7 років 6 місяців за «схему» втечі через кордон Фото новина
11:50
/ 17
НАЗК викрило закарпатського митника Василя Пупену у незаконному збагаченні на 23 млн грн
18:06
У Виноградові чоловік напав на жінку з ножем Фото новина
17:39
Закарпатські митники зупинили спробу ввезти сигарети на 3,5 млн грн під виглядом гуманітарки Фото новина
15:27
/ 4
Вища рада правосуддя дозволила арешт судді з Закарпаття, якого впіймали з хабарем Фото новина
14:46
/ 1
Закарпатець майже 7 років переховувався від суду за вбивство батька Фото новина
17:19
/ 1
На Закарпатті оголосили вирок організатору контрабанди псевдоефедрину Фото новина
13:59
/ 2
На посту в Нижніх Воротах затримали переправника з групою чоловіків у пломбованому мікроавтобусі Фото новина
16:29
/ 3
Верховний Суд залишив у силі довічний вирок депутату Батрину, який підірвав гранати під час засідання сільради у Керецьках на Закарпатті Фото новина
14:13
Затримали двох мешканців Рахівщини, що організували канал незаконного перетину кордону Фото новина
11:03
/ 2
Директор мукачівського підприємства відповідатиме за спробу незаконного експорту пиломатеріалів Фото новина
17:52
/ 10
Суддю Воловецького райсуду Пелиха викрили на хабарі за скасування арешту 20 кубів лісу Фото новина
17:21
/ 1
Житель Тячівщини викрав «Mitsubishi Lancer» і сховав у лісі Фото новина
15:50
/ 3
В Ужгороді засудили матір з сином, які облили фекаліями офіс кадрової агенції
13:55
/ 7
На Закарпатті судитимуть групу, що заробила $500 тис. на переправленні ухилянтів за кордон Фото новина
» Всі новини