Однак, за даними обласного управління ДСНС, минулого року рішеннями райдержадміністрацій і міськвиконкомів на території Закарпаття було обліковано всього 6 місць масового відпочинку на воді (у Берегівському, Хустському, Тячівському районах, містах Ужгород та Виноградів). Але в області нараховується ще близько 70 традиційних водних місць відпочинку.
Також згідно з поданими заявками у 2015 році групою водолазно-рятувальних робіт аварійно-рятувальної частини АРЗ СП Управління ДСНС України у Закарпатській області здійснено обстеження 15 водних об’єктів. З них паспортизовано лише 3 об’єкти.
Як повідомила речниця Ужгородської міської ради Алла Кохан, питання облаштування місць відпочинку та заходів щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах Ужгорода винесуть на одне з найближчих засідань виконкому міськради. Планується визначити місцем відпочинку мешканців міста територію площею 1000 квадратних метрів у межах Ботанічної набережної на березі річки Уж. Територію пляжу та дно річки обстежать працівники департаменту міського господарства та комісійно перевірять готовність місця відпочинку.
Статистика ж трагічних випадків на воді, за даними обласного ДСНС, демонструє негативну динаміку. З початку 2015 року на водних об’єктах області загинули 43 особи, що на 60% більше, ніж у 2014 році. Станом на 20 травня 2016 року на території Закарпатської області зареєстровано сім випадків загибелі людей на воді, за аналогічний період 2015 року — п’ять випадків.
Закарпатські рятувальники зазначили, що основна причина загибелі — це використання стихійно визначених місць відпочинку на воді та побутове пияцтво. У більшості випадків купання проводиться на природних водоймах у непристосованих для цього місцях, пише УНН.