Закарпатські служби готуються до зими: місцеві дороги з ожеледицею, а перевали – зі снігом

Сонячне Закарпаття таки виправдовує свою назву: в низинних районах ще й досі температура вдень сягає 10 градусів тепла. Але не так тепло в горах, жителі цих населених пунктів уже скаржаться на ожеледицю на дорогах, а ті громадяни, котрі їздять за межі області, – на засніжені перевали. Щоправда, комусь сніг – додатковий вид заробітку.

Такі снігові намети на гірських перевалах розчищали трактори минулої зими
Такі снігові намети на гірських перевалах розчищали трактори минулої зими

Уже з тиждень щоранку закарпатці зустрічаються на дорогах з ожеледицею. Проливні дощі, які передували заморозкам, зробили свою чорну справу: їздити на автошляхах краю небезпечно. Але більше скаржаться ті громадяни, котрі їдуть на Львівщину чи Івано-Франківщину: гірські перевали лежать під снігом уже ледь не місяць. З першими проблемами на дорогах зустрілася й 38-річна ужгородка Світлана, яка часто їздить до батьків у Самбір.

« Це було кілька неділь тому, випав перший сніг, напевно, дорожні служби ще не встигли очистити дороги, а мені доводилося перетинати Ужоцький перевал. Чесно кажучи, без проблем там проїхати неможливо: машини стоять, вантажівки також, люди нервують, слизько, сніг, надзвичайно складна ситуація. Хотілося б, щоб зимовим перевалам більше приділяли увагу, бо це може призвести до, як кажуть росіяни, до «плачевних наслідків» – каже Світлана.

Та окремим закарпатцям, котрі живуть поблизу гірських перевалів, сніг і ожеледиця – за щастя. Річ у тім, що підприємливі селяни навчилися на цьому заробляти. У сильні морози вони під покровом ночі поливають гірські дороги водою. На таких штучних ковзанках нерідко з’їжджають з автошляхів вантажівки, так звані «каміони». На такі випадки чатують трактористи, вони залюбки допомагають машинам вибратися на рівну дорогу, і просять за це винагороду. Зазвичай така «горе-допомога» коштує 100 гривень.

Останнім часом все більше на заваді таким «бізнесменам» стають автодорожні служби Закарпаття. Вони виставляють на перевали техніку та виряджають людей, які й повинні забезпечувати вільний рух, розчищати дорогу та допомагати тим, хто потрапляє в біду. До цієї роботи долучаються й надзвичайники, каже начальник Центру пропаганди МНС в Закарпатській області Ярослав Баб’як: «Головне управління МНС у Закарпатській області постійно контролює особливо небезпечні ділянки доріг. Це стосується в першу чергу гірських перевалів. Там постійно чергує техніка, загалом від 30 до 50 одиниць, до сотні працівників дорожніх служб…»

А тим часом синоптики кажуть, погода все ще не дуже сприяє вільному проїзду крутими гірськими дорогами: найближчими днями вдень в Закарпатті триматиметься температура вище нуля, вночі – заморозки.

Надія Петрів, Радіо Свобода
21 листопада 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

16:27
У Сускові автомобіль на смерть збив 53-річну жінку-пішохода Фото новина
14:59
У Хусті рятувальники оперативно загасили пожежу біля житлового будинку Фото новина
10:16
У Тересві ледь не згорів двоповерховий житловий будинок Фото новина
11:20
50-річна жінка загинула внаслідок пожежі в Ужгороді
15:06
На Хустщині під час руху загорівся КАМАЗ Фото новина
15:09
У Великому Березному під час руху загорівся автомобіль УАЗ
12:44
Поліція оприлюднила деталі смертельної ДТП на Хустщині, де загинула 32-річна жінка Фото новина
12:04
На Тячівщині під час пожежі у будинку загинув 61-річний чоловік Фото новина
18:11
/ 3
На Хустщині в смертельній ДТП загинула молода дівчина Фото новина
09:49
У Чопі через підтверджений випадок сказу запровадили карантин до кінця січня
14:12
На Закарпатті жінка знайшла артснаряд часів Другої світової у власному дворі Фото новина
11:59
Вечірня пожежа в Чумальові ледь не знищила майстерню господаря Фото новина
16:53
/ 2
На Берегівщині авто загорілося просто під час руху Фото новина
15:52
/ 1
Собака врятував господарство від нічної пожежі у Верхній Визниці Фото новина
18:29
/ 1
На трасі біля Кам’яниці сталася серйозна ДТП за участі Skoda та Volkswagen Фото новина
10:24
У селі Іза на Хустщині на ходу спалахнула Audi Q7 Фото новина
10:09
/ 4
У Буштинському парку на Тячівщині отруїли трьох лебедів Фото новина
15:30
На Міжгірщині рятувальники зупинили пожежу за кілька метрів від будинку Фото новина
13:25
На Закарпатті за добу сталося три ДТП із однією загиблою та кількома травмованими
10:54
У Нижній Апші на Тячівщині авто збило жінку Фото новина
12:04
У горах Рахівщини врятували харків’янина, який ледь не загинув від переохолодження Фото новина
10:14
Пожежа в Ужгороді забрала життя 70-річного чоловіка Фото новина
13:39
/ 1
У Тересві іноземець збив 14-річного підлітка на пішохідному переході Фото новина
12:39
На Львівщині сталася серйозна ДТП за участі закарпатця Фото новина
10:17
/ 2
Стихія вдруге знесла тимчасову переправу біля недоремонтованого "вітрякового" мосту в Жденіївській громаді Фото новина
» Всі новини