В Ужгороді відкриють меморіальну дошку відомому закарпатському музейнику Володимиру Дегтярьову

У середу, 18 травня, в приміщенні Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая відбудеться відкриття меморіальної дошки відомому громадсько-культурному діячеві Закарпаття, новатору музейної справи в області та арт-куратору Володимиру Дегтярьову (1953-2004).

В Ужгороді відкриють меморіальну дошку відомому закарпатському музейнику Володимиру Дегтярьову

Eрочисте відкриття дошки (виготовленої під архітектурним наглядом Любові Керестей) авторства закарпатських скульпторів Василя Романа і Яна Потрогоша, які були друзями В. Дегтярьова, відбудеться об 11-ій годині. 

Володимир Дегтярьов очолював Закарпатський обласний художній музей протягом 1987-2003 років. Окрім класичних виставок, першим почав організовувати міжнародні виставки, камерні концерти, театральні вистави, фестивалі мистецтв, конкурси, захисти дипломних робіт студентів Ужгородського коледжу мистецтв.

На межі 1980-х і 1990-х організовував виставки художників, які вважались незручними для радянської системи. Так, у 1990 відкрив першу з чотирьох персональних виставок Ференца Семана, відомого українського художника угорського походження, який на той час перебував у забутті. Активно підтримував молодих митців та відкривав нові імена широкій громадськості. На початку 1990-х організував серію виставок за участі контркультурних художників, які до того не мали змоги виставляти роботи на широкий загал.

Володимир Дегтярьов налагоджував культурні зв'язки й співпрацю обласного художнього музею ім. Й. Бокшая з  музеями європейських країн — Німеччини,Словаччини, Угорщини та інших. Популяризував закарпатське мистецтво на загальноукраїнському та міжнародному рівні після періоду закритих кордонів.

Був звільнений у 2003 році за надуманими причинами. Наклепи у ЗМІ та звільнення з посади різко підкосили його здоров'я, загострилась хвороба, і за півроку він пішов з життя.

На відкритті меморіальної дошки виступить камерний хор «Кантус» (керівник хору Еміл Сокач був особистим другом В. Дегтярьова), повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської ОДА.

17 травня 2016р.

Теги: Дегтярьов, музейник, меморіальна дошка

НОВИНИ: Соціо

18:11
На Закарпаття евакуювали 85-річну жінку із прифронтової території Фото новина
17:24
У Нацпарку "Синевир" ведмеді почали виходити із зимової сплячки Фото новина
15:19
На Драгобраті 16-річна лижниця заблукала в тумані Фото новина
13:21
На Говерлі оновили зимові маршрути для туристів Фото новина
12:45
Пригода біля Скакала: екоосвітня мандрівка до водоспаду для дітей Фото новина
11:01
У Берегові попрощалися із полеглим на війні з рф захисником Олегом Бузулюком Фото новина
09:00
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 18 лютого
18:19
Закарпаття прийняло ще одну родину з прифронтового регіону Фото новина
17:11
Майже 17 тисяч осіб перетнули кордон пішки через КПП «Ужгород – Вишнє Нємецьке» Фото новина
16:25
Прикордонники зірвали спробу незаконного перетину кордону на Закарпатті Фото новина
12:14
/ 1
На Закарпатті перед залізничними переїздами встановлюють знаки «Стоп» через відключення світлофорів
11:04
На війні з рф поліг захисник із Нижнього Солотвина на Ужгородщині Олексій Романенко Фото новина
10:06
/ 1
У Мукачеві щодня о 9:00 зупинятимуть транспорт для хвилини мовчання
08:44
Коли вимикатимуть світло на Закарпатті 17 лютого
18:13
/ 4
Столітній ювілей відсвяткувала педагогиня з Ужгорода Фото новина
16:21
У селі Люта на Великоберезнянщині попрощалися із захисником Юрієм Галаговцем Фото новина
15:30
/ 1
У горах Рахівщини заблукала туристка зі Львова Фото новина
15:12
Скеля Чур, язичницьке капище й аура пралісів – Карстовий міст у Карпатах Фото новина
13:01
/ 2
Рятувальники на Драгобраті допомогли туристам, які заблукали під час спуску Фото новина
12:22
На Ужгородщині нетверезий водій наїхав на 65-річну жінку Фото новина
16:50
/ 2
У Глибокому на Ужгородщині попрощаються з полеглим на війні Олександром Топорницьким Фото новина
09:25
/ 2
На кордоні з Румунією фотопастки зафіксували рись Фото новина
15:08
Подорож на Драгобрат: екоосвітня програма у високогір’ї Карпат Фото новина
13:13
/ 3
У селі Ботфалва на Ужгородщині попрощаються з полеглим на війні з росією Миколою Колбасом Фото новина
23:23
Стартував фестиваль "Ужгородська палачінта" Відео новина
» Всі новини