У Виноградівському геріатричному пансіонаті продовжують порушувати права людини (ФОТО)

Регіональний координатор Уповноваженого з прав людини по взаємодії з громадськістю в Закарпатській області Олег Григор’єв разом зі спеціалістом Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини Анастасією Клюгою здійснили третій моніторинговий візит до Виноградівського геріатричного пансіонату.

У Виноградівському геріатричному пансіонаті продовжують порушувати права людини (ФОТО)

Для 150 підопічних, які проживають у пансіонаті, попри надані після попередніх візитів рекомендації – мало що змінилося. Керівник пансіонату не виконує наданих під час попередніх моніторингових візитів незалежними моніторами рекомендацій щодо усунення недоліків, які існують в закладі.

Моніторингова група отримала скарги на якість медичного обслуговування та беззмістовне дозвілля. Встановлено недостатнє штучне освітлення, незадовільний стан забезпечення засобами гігієни (рулон туалетного паперу видається раз на місяць).

В ході моніторингового візиту моніторами було виявлено низку недоліків, які стосуються забезпечення належного проживання підопічних, що користуються засобами малої механізації.

«Мешканці з важкими формами інвалідності та захворювань, ті, хто прикутий до ліжка, – проживають на верхніх поверхах закладу. Вони скаржилися, що місяцями не бували на свіжому повітрі. Також не виконані рекомендації, надані за результатами минулих візитів, зокрема, щодо усунення порогів. Із трьох ліфтів – працюють два, і лише один із них пристосований для візків», – вказала Анастасія Клюга.

Моніторингова група звернула увагу на те, що у закладі відсутні будь-які інформаційні стенди, журнали відвідувань, кореспонденції, книги скарг та пропозицій.

«Це є грубим порушенням права на інформацію. Підопічні не тільки не знають, вони не мають доступу до інформації про свої права, до механізмів їх захисту та можливості оскарження дій керівництва закладу. Вони ізольовані та безсильні перед свавіллям керівництва закладу, адже  не мають ані телефонів гарячої лінії для допомоги, ані контактів, де їм могли би надати  допомогу», – відзначив регіональний координатор Олег Григор’єв.

За результатами візиту підготовлено акти реагування Уповноваженого з прав людини до Міністерства соціальної політики та Закарпатської облдержадміністрації.
 

17 травня 2016р.

Теги: геріатричний пансіонат, права людини, моніторинг

Коментарі

жанна 19.05.2016 / 10:42:11
не знаю коли це там помирала з голоду. Декілька разів була у цьому пансіонаті з дітьми зі школи, виступаємо на свята для стареньких. скільки разів спілкувалась з ними то всі були задоволені,але так були й такі ,що їх не влаштовувало все. та як згодом сказали інші підопічні вони хочуть просто з скуки за всім наглядати і все має бути по їхньому

... 17.05.2016 / 09:31:26
Це зачепили не верхівку, а маківочку айсбергу. У виноградівському будинку престарілих люди від голоду помирають, а престарілого директора, якому скоро 80 років, "судять" в цей час у виноградівському суді за крадіжку півмільйона бюджетних коштів. У свій час про цей "рай" для нещасних старих багато писали, але "корчага" сильніше. З Києва прикриває щось незмінне і вічне, що позамайданами та "реформами".

НОВИНИ: Соціо

14:29
/ 1
На Закарпатті запровадили нерестову заборону на вилов риби
12:15
/ 4
В Ужгороді прощаються із загиблим воїном Олександром Луцьом Фото новина
09:08
Випадок гепатиту А зафіксували на Хустщині
18:34
/ 1
В Україні цієї ночі переходять на літній час
16:46
На Закарпатті проведуть масштабні навчання цивільного захисту
11:57
На Закарпатті за тиждень патрульні зафіксували понад тисячу перевищень швидкості
18:29
У Тересві на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Іваном Міцурою Фото новина
17:03
/ 1
На Рахівщині врятували туриста з Дніпра, якому стало зле під час сходження у Карпатах Фото новина
15:38
У Мукачеві розшукали водія, який вчинив ДТП і втік Фото новина
11:23
/ 2
Прибиральниці, яка побила шваброю дитину в притулку у Батьові, призначили 510 грн штрафу
10:39
/ 1
У Мукачеві в останню дорогу проведуть полеглого воїна Василя Капітана Фото новина
08:58
/ 4
В Ужгороді встановили скульптуру «Реконструкція подій» Михайла Деяка Фото новина
17:27
На війні поліг воїн із Білок на Хустщині Олександр Бойко Фото новина
10:28
У Сваляві медики врятували жінку з критичним станом Фото новина
09:06
/ 2
Петиція до Зеленського з вимогою захистити Карпати набрала понад 25 000 за 6 днів
18:53
В Ужгороді патрульні затримали нетверезого водія Фото новина
16:59
/ 1
На війні з росією поліг Герой із Онока на Берегівщині Юрій Брич Фото новина
12:14
/ 1
Стало відомо про загибель Героя із села Богдан на Рахівщині Павлючка Миколи Фото новина
09:00
/ 1
На війні з рф поліг захисник із Видрички на Рахівщині Микола Обрецький Фото новина
15:44
/ 2
В Ужгороді попрощалися із загиблим військовим Сергієм Козаченком Фото новина
11:52
/ 9
В Оноківцях біля Ужгорода на 60 га збудують масштабний курорт з пальмами Фото новина
09:23
/ 15
Адвокатку Наталію Майстренко, яка захищає природу Карпат, намагаються позбавити свідоцтва
09:13
В Ужгороді попрощалися із загиблим прикордонником Василем Голінкою Фото новина
17:05
У середу в Ужгороді згадають героя-вчителя Василя Габруся
16:03
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Козаченком Фото новина
» Всі новини