"Спонсором" фестивалю баноша у Костилівці на Рахівщині стане корова Берлибашка (ВІДЕО)

Дев’ятий гуцульський фестиваль «Берлибаський бануш» цьогоріч пройде 15 травня на Рахівщині у селі Костилівка.

"Спонсором" фестивалю баноша у Костилівці на Рахівщині стане корова Берлибашка (ВІДЕО)

Для гостей свята і туристів організатори приготують традиційну закарпатську страву – банош. Готуватимуть її за давнім рецептом, який використовували пастухи на полонинах. Для приготування звично будуть використовувати тільки сметану та молоко. Передуватиме цьому гуцульська хода, яка стартує з центру села. Опісля розпалять велику полонинську ватру А ще увазі гостей представлять скелю пам’яті та скелю кохання, які розташовані обабіч Костилівки. Метою фестивалю також буде представити традиційні ремесла, якими багата Рахівщина. До участі в фестивалі запросили гостей з Румунії, Словаччини, а також з Литви.

Інна Москалюк, співорганізатор фестивалю

Ми будемо варити банош. Всім відомо, що його варять на домашній сметані. Вона повинна бути домашня, без добавок, бо сметана в казанку повинна виділити масло, потім туди додають кукурудзяної муки. Цю страву традиційно готують чоловіки. Бо раніше на полонинах, її готували вівчарі, цим займалися мужчини. Родзинкою фестивалю буде корова – Берлибашка. Бо до 1946 року наше село називалося Берлибаш, і тільки потім його назвали Костилівка.

Юрій САС співорганізатор фестивалю

Корова – Берлибашка – буде родзинкою фесту. Бо вона буде так званим спонсором фестивалю, бо з її молока і сметани будуть готувати банош. У неї буде своє обійстя, кожен буде мати змогу скуштувати її сир, сфотографуватися з нею. Випити за здоров’я Берлибашки, а ще можна буде придбати яфинівки із полонини де паслася ця корова.

Ужінформ

04 травня 2016р.

Теги: банош, корова, Берлибаска, спонсор

НОВИНИ: Соціо

17:05
У середу в Ужгороді згадають героя-вчителя Василя Габруся
16:03
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Козаченком Фото новина
12:58
На Закарпатті затримали переправника, який за $7 тисяч намагався вивезти чоловіка до Румунії Фото новина
11:35
На війні з рф поліг захисник із Лазещини Михайло Поштарюк Фото новина
10:55
На Закарпатті затримали партію біодобавок на чверть мільйона гривень Фото новина
10:04
У Мукачеві патрульні зупинили нетверезого водія Honda Фото новина
09:05
У селі Широке на Виноградівщині прощаються з полеглим воїном Романом Михайловичем Фото новина
15:15
/ 1
Поліцейський-ветеран із Закарпаття здобув «срібло» на міжнародному турнірі з джиу-джитсу Фото новина
13:12
В Ужгороді стартував кіберчемпіонат Фото новина
11:14
В Ужгороді завтра попрощаються із полеглим захисником Василем Голінкою Фото новина
09:04
У Мукачеві першими в Україні розквітли сакури Фото новина
18:03
На Тячівщині оштрафували 64-річну жінку за спалювання сухостою Фото новина
16:18
/ 1
У Минаї на Ужгородщині попрощаються з воїном Антоном Зінчуком Фото новина
15:05
На кордоні зі Словаччиною викрили закарпатку з контрабандними сигаретами Фото новина
11:15
Біля Мукачева зупинили нетверезого водія з 2,01‰ алкоголю Фото новина
15:39
/ 1
В Ужгороді підбили підсумки міжнародного проєкту «Зелені скарби Карпат» Фото новина
14:19
/ 1
На «Тисі» затримали закарпаток із сигаретами під одягом Фото новина
13:43
/ 6
В Офісі президента з п'ятої спроби зареєстрували петицію про захист Карпат
11:09
На Закарпатті вперше пройшов міжнародний майстер-клас для лікарів-реабілітологів Фото новина
09:01
В Ужгороді п’яний водій в’їхав у магазин Фото новина
00:32
/ 4
Громада Калин на Тячівщині виграла у Верховному Суді справу щодо незаконності забудови річки Тересва мініГЕСами
17:34
/ 1
На війні з рф загинув військовий із Виноградова Іван Роман Фото новина
15:25
На війні поліг прикордонник з Перечина Ростислав Ганчак Фото новина
09:58
На Закарпатті виявили рекордну відсутність документів у перевізника Фото новина
22:26
У Соловці Чопської громади провели в останню путь військовослужбовця Кароля Кадаша, що помер на Сумщині Фото новина
» Всі новини