Науковий форум та заквітчаний Ужгород привабив майже 240 студентів з різних куточків України та світу – із Словаччини, Угорщини, Хорватії, а також Росії, Білорусії, Чеської Республіки, Німеччини, Тайвані, повідомляє Медіацентр Ужгородського національного Унвіерситету.
Одне з гасел конференції, за словами голови Наукового товариства студентів та аспірантів філологічного факультету Христини Яреми: «Якщо ви володієте знаннями, дайте іншим запалити від нього свої світильники» (Томас Фуллер).
На пленарному засіданні доповіли науковці з Хорватії, Словаччини та України. Студентка Ніка Пресл із Загребського університету в Хорватії, яка вивчає македонську, хорватську та болгарську мови, представила своє дипломне дослідження про порівняння метеорологічної лексики у цих мовах та українській. Аспірантка Пряшівського університету Валерія Чернак доповідала про мову ЗМІ в Словаччині та Україні як визначальний інструмент становлення національної свідомості.
Українську складову представляли аспірантка національного університету «Києво-Могилянська Академія» Василина Сугоняк із доповіддю «Пам’яткознавчі розвідки Гіядора Стрипського у виданнях Підкарпатського общества наук», а також студентка Дрогобицького педагогічного університету імені І.Франка Марія Сенета із доповіддю «Дмитро Донцов – шевченкознавець».
Зацікавлено учасники конференції слухали також доповідь студентки-журналістки УжНУ Елізавети Зеленюк «Воєнна фотожурналістика в контексті російсько-українського конфлікту (2014-2015 рр.)».
Під час пленарного засідання студентка-четвертокурсниця відділення журналістики Мирослава Гараздій ознайомила присутніх з історією становлення освіти на Закарпатті. Наприкінці продемонстрували студентський науковий проект – стрічку «Вимір справжності» про відомого випускника філфаку, одного із найвидатніших сучасних українських мовознавців, члена-кореспондента НАН України, завідувача відділу історії та граматики Інституту української мови Національної академії наук України Василя Васильовича Німчука. Презентувала його магістр журналістики Світлана Лапига.
У другій половині дня молоді науковці працювали у секціях. Ввечері та наступного дня запланована культурна програма – екскурсія містом, Ужгородським замком, вечірка, а також поїздка до Берегова, Мукачева та замків поблизу.
За інформацією Медіа-центру УжНУ