Глава греко-католиків Закарпаття освятив меморіальну дошку єпископу Бачинському на його батьківщині в теперішній Східній Словаччині

11 листопада у селі Бенятино поблизу Собранців на Східній Словаччині відбулася святкова Архієрейська Служба Божа з нагоди святкування 275-річчя з дня народження владики Андрія Бачинського.

Меморіальна дошка Андрієві Бачинському, встановлена на його батьківщині. Фото "Закарпаття online"
Меморіальна дошка Андрієві Бачинському, встановлена на його батьківщині. Фото "Закарпаття online"

Владика Андрій, Мукачівський єпископ, котрий керував єпархією з 1772 по 1809 рік, своєю діяльністю спричинився до великого культурного і релігійного розвитоку нашого краю. Він народився у цьому селі, яке ще до 1997 року належало до Мукачівської греко-католицької єпархії.

Перед Літургією, яку співом супроводжував хор семінаристів УжДА, було освячено хресну дорогу та павізи для парафіяльного храму. Після Богослужіння відбулося освячення пам’ятної дошки (автор – п. Василь Роман), яку встановили на фасаді парафіяльного храму села Бенятино як вираз пошани вірників Мукачівської єпархії своєму владиці. „Я свой путь прошел і окончил життєвыя битвы. Я отдал Богу – жизнь, церквам – труд, і серце – народу...” Ці слова, викарбувані на пам’ятній дошці, якнайкраще характеризують подвижницьку діяльність єпископа Бачинського.

Наприкінці святкової Літургії владика Мілан ногородив п. Віктора Щоку Орденом Андрія Бачинського ІІІ ступеня за постійну матеріальну і моральну підтримку в розбудові Мукачівської греко-католицької єпархії. До речі, ця цінна нагорода вручалася вперше

Сайт Мукачівської греко-католицької єпархії
15 листопада 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

19:38
Підтвердили загибель військового Олександра Ластівки, який три роки вважався зниклим безвісти Фото новина
17:43
Чопські прикордонники викрили спробу незаконного перетину кордону Фото новина
11:58
На Закарпатті оцифрують 15 старовинних дерев’яних церков XV–XIX століть Фото новина
11:32
Чорногора Фото новина
11:28
Чорна гора Фото новина
11:24
Черемша на Вододільному хребті Фото новина
11:21
Чайна плантація Фото новина
11:17
Урочище Кузій Фото новина
11:13
Торф’яне болото “Чорне багно”: природна пам'ятка, врятована бобрами Фото новина
11:08
Сакури в Ужгороді та Мукачеві Фото новина
11:00
Полонина Боржава Фото новина
10:55
Пізньоцвіт осінній в заказнику Пасіки Фото новина
10:50
Нацпарк «Ужанський» Фото новина
10:45
Найстаріші дуби України: Дідо-дуб і Чемпіон Фото новина
10:22
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з рф захисником Микитою Шельдяєвим Фото новина
10:13
Верхове болото “Глуханя” Фото новина
10:09
Долина нарцисів – примандрувати з льодовиком, щоби квітнути людям на радість Фото новина
10:03
/ 1
У Ясінях, Перечині та Великому Березному відбудуться тренінги з природничої педагогіки: відкрито реєстрацію
17:23
У Мукачеві попрощаються з Героєм Ігорем Павловим, який понад рік вважався зниклим Фото новина
14:43
/ 5
В Іршаві розслідують дії працівників ТЦК
17:53
Подорож до урочища Кевелів у Карпатський біосферний заповідник: програма екоосвітнього туру для школярів Фото новина
14:41
В Ужгороді водій із ознаками наркотичного сп’яніння відмовився від огляду Фото новина
12:45
/ 1
Туристи сфотографували Брокенського привида у Карпатах Фото новина
10:56
Дружині загиблого закарпатського прикордонника вручили державну нагороду Фото новина
23:47
/ 5
ПФУ на рік запізнився з апеляцією на "захмарну" пенсію колишнього прокурора-"кіндерсюрприза" з Закарпаття Казака, що виїхав у Швецію
» Всі новини