На факультеті створено дві спеціалізовані кафедри: терапевтичної та хірургічної стоматології, які об’єднали понад 170 студентів.
Це стало можливим, як зазначив ректор УжНУ,депутат облради Микола Вегеш, завдяки всебічній підтримці й допомозі нашого земляка – Глави Секретаріату Президента України – Віктора Балоги та обласної ради теперішнього скликання, яку очолює Михайло Кічковський.
Нагадаємо: обласна рада на 10–ій сесії (від 2 серпня 2007 р.) ухвалила важливий документ – „Програму підготовки та перепідготовки лікарів–стоматологів, лікарів–інтернів, студентів стоматологічного факультету в рамках Болонського процесу та прикордонного співробітництва з країнами Євросоюзу на 2008–2012 рр“.
Цієї події закарпатці чекали давно. Адже в нашій області, у зв’язку з біогеохімічною аномалією, природною, екологічно зумовленою фторо–йодною недостатністю, стоматзахворювання потребують конструктивного підходу до вирішення проблеми.
– В області особливо гостро потребують фахівців–стоматологів жителі гірських районів, де до цього часу слабкою була доступність до оздоровчих стоматологічних закладів, що вело за собою іншу проблему – зростання ускладнень та важких форм патології. Сьогодні появився шанс цю проблему вирішити та поширити позитивний досвід профілактики й лікування стоматзахворювань, насамперед, у дітей, підлітків й інших категорій населення навіть у гірських глибинках. Адже вихідці із Верховини, які здобудуть відповідну освіту, матимуть змогу повернутися додому на роботу кваліфікованим спеціалістами–стоматологами. Я і мої колеги задоволені, що у нас буде не тільки кількісне поповнення фахівців, але й надійна зміна. У цьому чимала заслуга депутатів облради, які були рушійною силою щодо прийняття важливого рішення з поліпшення стоматологічного здоров’я краян та відкриття нового факультету, – прокоментував цю неординарну подію головний лікар обласної стоматологічної поліклініки, науковий працівник кафедри хірургічних дисциплін факультету післядипломної освіти Ростислав Лесів.