Чергові "бурштинові" сутички є свідченням того, що події в Мукачеві в липні 2015 були зрежисовані владою – Балога

Про таке, оцінюючи мовчанку на державному рівні на масштабне збройне протистояння бурштинокопачів та правоохоронців і проводячи паралель із подіями в Мукачеві в липні 2015-го, написав на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук народний депутат Віктор Балога.

Чергові "бурштинові" сутички є свідченням того, що події в Мукачеві в липні 2015 були зрежисовані владою – Балога

"Виявляється, вчора відбулася ще одна показова подія – збройні сутички між бурштинокопачами і поліцією. Дивує, чому мовчить Банкова і Грушевського? Де спецназ на БТР-ах і з гелікоптерами? Де спеціальна слідча комісія ВР? Де гучні відставки?

Просто, коли в Мукачеві влада затіяла провокацію, то на другий день люди не могли піти в ліс по гриби, бо чуть не під кожним кущем сидів снайпер, а новенької бронетехніки було не набагато менше, ніж машин на словацьких номерах.

А тут поліція говорить про тисячу озброєних людей (а це – більше, ніж два батальйони), які погрожують представникам влади, стріляють у них, а в Києві – повна тиша. І це ще раз доводить два факти:

1. Події в Мукачеві були зрежисовані владою;

2. Бурштинова мафія – це не дядьки в гумових чоботях, а київські політики і чиновники в дорогих костюмах. І мовчання – це те, що видає їх найбільше", - зазначив у своєму дописі Віктор Балога.

Як повідомляли центральні ЗМІ, внаслідок масового конфлікту з бурштинокопачами, який відбувся на Рівненщині, постраждало семеро поліцейських, спалено металевий вагончик. За версією правоохоронців, події почали розвиватися 29 березня. У першій половині дня працівник лісгоспу повідомив чергову частину Сарненського районного відділу поліції, що в урочищі «Мохи» Клесівського лісництва майже 30 старателів видобувають «сонячне каміння». Аналогічне повідомлення отримали правоохоронці вже після обіду, але кількість бурштинокопачів тоді вже зросла до півсотні.

У обох випадках під час приїзду слідчо-оперативної групи для документування кримінального правопорушення старателі чинили опір правоохоронцям, нецензурно лаялись, погрожували фізичною розправою. До того ж, аби унеможливити документування правопорушення, а в подальшому і вилучення обладнання для незаконного промислу, бурштинокопачі перекрили доступ до мотопомп, заблокувавши проїзд автомобілями.

30 березня об 11-й годині 40 хвилин в урочищі «Гальбин» орієнтовно 30 чоловік підпалили металевий вагончик, який використовувався як стаціонарний пост для забезпечення публічної безпеки і порядку. 

Крім того, вранці поблизу Клесова майже тисяча осіб перегородили дорогу для в’їзду в урочище «Смітник». Старателі погрожували поліцейським та чинили опір. За інформацією поліції, під час сутички бурштинокопачі використали бронетехнічну гусеничну машину та стріляли із невстановленої зброї. Поліцейські у відповідь застосували травматичну зброю. У результаті сутички семеро правоохоронців потрапили до лікарні з тілесними ушкодженнями.

За фактом опору працівникові правоохоронного органу відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 342 Кримінального кодексу України.

31 березня 2016р.

Теги: Балога, бурштин, Мукачево, режисура, сутички

НОВИНИ: Соціо

10:59
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Андрієм Жабським Фото новина
10:13
В Ужгороді нетверезий водій скоїв ДТП з припаркованим авто Фото новина
19:24
/ 3
В Оноківцях, на Ужгородщині, руками "чорної землевпорядниці" віджимають ділянку в родини ветерана ЗСУ – блогер
18:42
Львівські лікарі врятували 8-місячну дитину із Закарпаття Фото новина
16:20
У Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Віталієм Шелембою Фото новина
11:12
У Виноградові попрощалися з полеглим на війні захисником Василем Котобеєм Фото новина
09:32
/ 1
На Закарпатті спіймали на гарячому палійку сухостою Фото новина
16:08
На Закарпатті від початку року сталося 76 пожеж в екосистемах
13:44
В Ужгороді п’яна водійка на Kia спричинила ДТП Фото новина
11:17
/ 1
На Закарпатті за два місяці зафіксували понад 250 митних порушень
18:19
/ 1
На КПП «Тиса» дві закарпатки намагалися перевезти сигарети під одягом Фото новина
16:17
/ 1
З російського полону повернулися 14 закарпатських військових
14:11
Туристично-пізнавальний тур «Подорож на гору Костирівка» Фото новина
13:42
«Пригоди у лісовій країні»: екологічний квест для дітей у Шахтинському лісі Фото новина
11:17
В Ужгороді попрощалися з полеглим на війні з росією захисником Борисом Тараненком Фото новина
18:58
Помер військовий із села Тросник на Берегівщині Андрій Мокар Фото новина
16:12
/ 2
З російського полону повернулися троє закарпатських захисників Фото новина
13:40
На війні з рф поліг захисник із села Підплеша на Тячівщині Іван Микулянець Фото новина
11:31
У Неліпинській громаді проведуть вакцинацію домашніх тварин від сказу
19:36
В Ужгороді відбулася серія тренінгів із природничої педагогіки для тих, хто працює з дітьми Фото новина
16:42
У ПП «Ужгород – Вишнє Нємецьке» митники вилучили сумки, прикраси і взуття люксових брендів Фото новина
16:18
На Рахівщині медики пішки долали схил, щоб врятувати 74-річного чоловіка Фото новина
15:07
Складні операції для поранених військових провели закарпатські та американські хірурги Фото новина
14:10
На Закарпатті прихистили родину з прифронтової території, яка втратила дім через обстріл Фото новина
12:03
Туристичні родзинки Мукачівщини презентували промотуром Фото новина
» Всі новини