Загалом для Закарпаття показник малюкової смертності протягом останніх 7-8 років коливається в межах 8-10 проміле. Торік же в області фіксувалося деяке зростання показників малюкової смертності, яке, втім, відбулося в статистичних межах, характерних для краю, і становило 10, 09 проміле на 1 тисячу живонароджених дітей.
Зазвичай щороку в області народжувалося понад 18 тис дітей, і цей показник був одним із найвищих в Україні. А зі збільшенням виплат на дітей останніми роками ще і спостерігався різкий сплеск народжуваності серед соціально неблагополучних родин.
Минулого року народилось 16 788 малюків, що на 1 715 дітей менше, ніж у 2014 році. З них 902 дітей побачили світ із вродженими вадами здоров’я. Померло дітей віком до 1 року – 180, з них 24,4 % - діти з циганських родин. Показник малюкової смертності у таких родинах удвічі перевищує загальнообласний і становить 20,57 проміле.
У структурі смертності дітей до року переважають вроджені вади розвитку, несумісні з життям (38,3%), а також травми, отруєння, нещасні випадки (12,7 %). Кожна третя малюкова смерть - з родин, де у жінки це четверта (або й більше) вагітність.
Щороку 60-70 юних циганок народжують дітей до 14 років. Короткі інтервали між вагітностями не дозволяють жіночому організму відновитися після пологів, що в майбутньому відбивається на здоров’ї дитини.
Ще одна складова: неповноцінне харчування, проживання у багатодітних або соціально неблагополучних родинах, низький санітарний рівень, пізнє звернення по медичну допомогу. Кожна п’ята дитина помирає вдома.
Разом з тим, варто відзначити: з 13 пологових будинків області дітей, що мають складні вроджені вади, скеровують до обласної дитячої лікарні у Мукачеві. Щороку понад 400 новонароджених дітей рятує дитяча реанімація в обласній дитячій лікарні, 200-220 дітей першого року життя з вродженими вадами серця відправляють до Києва для оперативних втручань.