Влада Закарпаття просить передати на місця у "власність" земельні, лісові та водні ресурси

Закарпатська обласна рада просить реформувати систему управління земельними, лісовими та водними ресурсами.

Влада Закарпаття просить передати на місця у "власність" земельні, лісові та водні ресурси

На четвертому засіданні другої сесії обласні обранці ухвалили рішення про звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо передачі повноважень розпорядників земельних, лісових та водних ресурсів до сфери  управління місцевих державних адміністрації.

«Земельні, лісові та водні ресурси – це та частина загального природного фонду, яка використовується для задоволення основних потреб населення і виробництва, - наголошується у документі. - Відтак, у контексті децентралізації влади, передача функцій управління та контролю за використанням об’єктів земельного, лісового та водного фондів на місцевий рівень набуває першочергового значення.

Актуальність зазначеного питання обумовлена тим, що на сьогодні реалізація державної політики у сфері земельних, лісових та водних ресурсів здійснюється різними державними агентствами, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через двох міністрів, а саме: Міністра аграрної політики та продовольства і Міністра екології та природних ресурсів. Тобто, на центральному рівні існують три окремі ланки суб’єктів управлінської діяльності, тоді як самі об’єкти управління знаходяться на місцевому рівні та використовуються переважно для забезпечення інтересів громадян, суб’єктів підприємницької діяльності та територіальних громад».

Ця думка підтверджується  і в документі, де сказано, що «передача цих управлінських функцій місцевим державним адміністраціям, а в подальшому від місцевих державних адміністрацій до органів місцевого самоврядування, стане важливим кроком на шляху до забезпечення спроможності та фінансової самодостатності територіальних громад, побудови ефективної системи територіальної організації влади в Україні, реалізації у повній мірі положень Європейської хартії місцевого самоврядування».

Зважаючи на викладене, Закарпатська обласна рада просить в першочерговому порядку розглянути питання про реформування системи управління земельними, лісовими та водними ресурсами і розробити механізм передачі відповідних повноважень щодо реалізації державної політики та координації діяльності в цих сферах від центральних органів виконавчої влади до місцевих державних адміністрацій, плвідомляє прес-служба Закарпатської облради.

29 березня 2016р.

Теги: власність, земельні ресурси, лісові ресурси

Коментарі

житель Рахова 30.03.2016 / 10:58:48
Думаю, депутати повністю не розуміють питання реформування системи управління земельними, лісовими та водними ресурсами. Земля і ліс тут вони собі можуть дати раду, роздерибанити!!!
А що будуть робити з водними ресурсами, з паводками, звідки візьмуть кошти на кріплення берегів річок, будівництво дамб, експлуатацію споруд? Хто в Рахові чи Тячеві збудує дамбу і за які кошти? Черговий піар!

НОВИНИ: Соціо

12:53
На війні з рф поліг військовий із селища Ясіня Павло Говбел Фото новина
11:06
/ 1
В Ужгороді провели в останню путь сержанта Нацгвардії Василя Фрінцка Фото новина
09:51
/ 2
У Виноградові депутат незаконно захопив земельну ділянку та збудував будівлі Фото новина
09:47
/ 1
Закарпатські прикордонники затримали двох чоловіків із підробленими документами Фото новина
09:00
Графік відключень електроенергії 3 лютого від Закарпаттяобленерго
16:16
У Карпатах врятували заблукалих лижників Фото новина
08:53
Оприлюднили графік погодинних відключень світла на Закарпатті 2 лютого
18:18
/ 1
Поліцейські охорони затримали крадія в Ужгороді Фото новина
16:37
У Чопському прикордонному загоні відслужили молебень за зниклих та полонених військових Фото новина
15:33
В Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Василем Фрінцком Фото новина
09:00
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 1 лютого
18:26
У Мукачеві нетверезий водій мопеда спричинив ДТП Фото новина
09:00
Оприлюднили погодинний графік відключення світла на Закарпатті 31 січня
21:44
/ 4
На Закарпатті відремонтований за гроші міжнародних донорів притулок для біженців віддали в оренду пов’язаному з будівництвом вітряків фонду
18:05
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Андрієм Долгушевим Фото новина
15:59
/ 2
Поблизу Драгобрату врятували двох сноубордистів із Волинської області Фото новина
15:07
Підтвердили загибель на війні захисника з Гаті на Берегівщині Дьердя Комовці Фото новина
14:09
На Рахівщині рятувальники знайшли двох юних сноубордисток, які заблукали через туман Фото новина
08:55
Графік погодинного вимкнення електроенергії на Закарпатті 30 січня
18:00
У селі Ключарки на Мукачівщині попрощалися із захисником Павлом Масаловичем Фото новина
08:43
На Закарпатті оприлюднили графік відключення електроенергії 29 січня
18:34
Прокуратура в суді вимагає захистити 10 тис. га регіонального ландшафтного парку "Притисянський"
15:48
Завтра в Ужгороді відбудеться прощання з воїном Андрієм Долгушевим Фото новина
14:35
Підтверджено загибель на війні військовослужбовця з Рахівщини Василя Веклюка Фото новина
12:43
Туристи з Києва та Молдови заблукали на Драгобраті Фото новина
» Всі новини