Закарпатським бійцям, котрі викрали ворожий танк під Дебальцевим, та військовому хірургу вручать "Народного Героя України"

У суботу о 12.00 в обласній філармонії відбудеться 14-а церемонія нагородження бійців, волонтерів, лікарів, капеланів.

Закарпатським бійцям, котрі викрали ворожий танк під Дебальцевим, та військовому хірургу вручать "Народного Героя України"

Серед представлених до нагороди є і закарпатці.

Так, нагородою відзначать Тараса Пономаренка, колишнього бійця 128-ї закарпатської гірсько-піхотної бригади, а нині - патрульного поліцейського, що в часи боїв за Дебальцеве разом з побратимами "віджав" ворожий танк Т-72.

Крім того, нагороду вручать і військовому хірургу Олександру Данилюку, котрий там таки, під Дебальцевим, в польових умовах, в окопах та під постійними обстрілами, врятував не одне життя.

Як нагадує Цензор.нет, що і анонсує вручення нагород, історія Тараса Пономаренка і його шести побратимів гідна сценарію і фільму. Перебуваючи практично в оточенні під Дебальцевим, бійці 128-ї гірсько-піхотної бригади вкрали російський танк, змусивши втекти екіпаж. Це була не спецоперація, а експромт. Але він вдався. На трофейному танку хлопці і вийшли з кільця. Після демобілізації Тарас, який був ідейним натхненником в тій непростій ситуації, пішов на службу в ужгородську поліцію. Дізнавшись про те, що орденська рада прийняла рішення нагородити його за відвагу і військову кмітливість, Тарас, як і інші наші герої, вимовив: "Так я ж нічого такого не зробив. Ось інші хлопці дійсно проявляли героїзм". І навідріз відмовився приїжджати без своїх побратимів, з якими викрадав танк. Всі вони отримають срібні підвіски-тризуби - копії ордена. Так буде справедливо. 

Нагородять у Чернігові і військового хірурга із Закарпаття Олександра Данилюка. Спогади хірурга 128-ї бригади змушують по-новому оцінити події річної давності. Тоді, в оточенні під Дебальцевим, Олександр оперував прямо в бліндажі, часто при світлі тьмяних ліхтариків, а перемелені ноги ампутував шматком пили... І рятував життя.

Церемонія нагородження Народних Героїв відбудеться у Чернівцях 26 березня.

Орден «Народний Герой України» — українська недержавна нагорода, запроваджена у 2015 році за ініціативою колекціонера антикваріату та волонтера Андрія Боєчка та ювеліра Дмитра Щербакова. Нагорода виконана у двох модифікаціях: червоно-чорна стрічка на колодці — для воїнів, які зі зброєю в руках захищали українську землю; жовто-блакитна стрічка на колодці — для волонтерів та медиків.

На виготовлення ордена срібні вироби дає кожен, хто має таку можливість, адже це справді народна нагорода.

25 березня 2016р.

Теги: нагороди, Народний Герой, бійці, хірург

Коментарі

українець 25.03.2016 / 15:11:35


Розпалювання міжетнічної ворожнечі. Коментар видалено. Адмін


Istvan 25.03.2016 / 14:46:50
А об'явлену грошову винагороду за танк одержали?

НОВИНИ: Соціо

10:44
На війні з рф поліг захисник із села Тарнівці, на Ужгородщині - Володимир Пазяк Фото новина
09:37
В Ужгороді в ДТП загинула 20-річна дівчина Фото новина
09:07
У Мукачеві всиновили немовля, від якого відмовилася мати у пологовому
18:00
/ 1
На Закарпатті прихистили родину з п’ятьма дітьми, евакуйовану з Дніпропетровщини Фото новина
17:21
На Виноградівщині у ДТП постраждали четверо людей Фото новина
16:20
/ 2
Безпілотник допоміг прикордонникам виявити трьох порушників на Ужгородщині Фото новинаВідео новина
15:57
/ 3
Забудова полонини Руна: у Львові заслухали докази екологів, які подали апеляцію на рішення Закарпатського суду
15:09
Мукачівські прикордонники вибороли призові місця на Всеукраїнському турнірі Фото новина
14:03
На Мукачівщині рятувальники загасили пожежу в гаражі Фото новина
12:54
В Ужгородському ліцеї створять простір для емоційного відновлення дітей Фото новина
11:32
На Тячівщині 34-річний чоловік жорстоко побив пенсіонерку Фото новина
10:08
У Мукачеві відзначили День святого Мартина Фото новина
08:58
/ 2
На Донеччині загинув поліцейський із Закарпаття Юрій Василиженко Фото новина
18:01
В Ужгороді чоловік облаштував у гаражі підпільну фабрику з виготовлення цигарок Фото новина
16:44
На Закарпатті судитимуть чотирьох переправників
15:43
Закарпатські лікарі відновили обличчя 14-річного хлопця після серйозного перелому Фото новина
14:20
В Ужгороді відбувся перший в історії області Відкритий кубок з черліденгу Фото новина
13:19
/ 1
В Ужгороді у середу попрощаються полеглим захисником Борисом Барчем Фото новина
12:52
На Рахівщині викрили групу переправників, які ховали ухилянтів під будматеріалами в мікроавтобусі Фото новина
11:23
На Закарпатті судитимуть керівника благодійного фонду, який торгував гуманітарними авто для військових Фото новина
10:35
Прикордонник "Рем"
10:10
Пішов із життя військовослужбовець із Берегова Альберт Герчі Фото новина
09:21
/ 5
Фірма депутата від ОПЗЖ Каськіва планує побудувати біля Гукливого на Мукачівщині 100-гектарне поле для гольфу
08:54
/ 1
На Рахівщині медики врятували чоловіка, який опинився у критичному стані в горах Фото новина
17:52
Засуджені за сексуальне насильство над неповнолітньою у Верхніх Воротах програли апеляцію
» Всі новини