На Закарпатті немає вакцин від туберкульозу (ВІДЕО)

В області почали місячник боротьби з туберкульозом. Проблему цієї недуги медики вже звикли називати соціально-економічною проблемою, яка вилилась в медичну.

На Закарпатті немає вакцин від туберкульозу (ВІДЕО)

Ситуація в області є досить напружена. В 2015 році на Закарпатті стало більше хворих на туберкульоз. Рівень захворюваності в області трохи більше 2 відсотків. Точка занепокоєння – понад 5. Щодо дітей, то тут ситуація неоднозначна. Показник кращий ніж загалом по Україні, проте тішитись не варто.

Любов Марковцій, головний позаштатний фтизіатр департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА

У минулому році в нас на 28 відсотків збільшилася захворюваність серед дітей. Маємо позитивні тенденції в плані того, що проводяться заходи з виявлення туберкульозу і це дало нам змогу знизити показник смертності.

З початку року вакцинацією проти туберкульозу в області охоплено всього 15 відсотків новонароджених. Медики кажуть – вакцин в області наразі немає. І аби вберегти новонароджену дитину від цієї хвороби батьки мають бути особливо обережними і пройти профогляд.

Катерина Дебрецені, дитячий фтизіатр

Треба знати, що дитина, яка народиться прийде в здорове середовище. Для цього треба всім зробити флюрограмі – і не тільки батькові, а всім – бабусі, дідусі, всі, хто буде контактувати з новонародженою дитиною. Крім того мама, породіля після пологів обов’язково має зробити флюрограму на виявлення змін легень.

Наразі в Україні діє програма, яка передбачає поставки протитуберкульозних препаратів, проте минулого року через затримки з закупівлями вони в область так і не потрапили. Цьогоріч ситуація така сама, – йдеться у сюжеті Ужінформу.

23 березня 2016р.

Теги: туберкульоз, вакцина

НОВИНИ: Соціо

19:24
/ 2
В Оноківцях, на Ужгородщині, руками "чорної землевпорядниці" віджимають ділянку в родини ветерана ЗСУ – блогер
18:42
Львівські лікарі врятували 8-місячну дитину із Закарпаття Фото новина
16:20
У Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Віталієм Шелембою Фото новина
11:12
У Виноградові попрощалися з полеглим на війні захисником Василем Котобеєм Фото новина
09:32
/ 1
На Закарпатті спіймали на гарячому палійку сухостою Фото новина
16:08
На Закарпатті від початку року сталося 76 пожеж в екосистемах
13:44
В Ужгороді п’яна водійка на Kia спричинила ДТП Фото новина
11:17
/ 1
На Закарпатті за два місяці зафіксували понад 250 митних порушень
18:19
/ 1
На КПП «Тиса» дві закарпатки намагалися перевезти сигарети під одягом Фото новина
16:17
/ 1
З російського полону повернулися 14 закарпатських військових
14:11
Туристично-пізнавальний тур «Подорож на гору Костирівка» Фото новина
13:42
«Пригоди у лісовій країні»: екологічний квест для дітей у Шахтинському лісі Фото новина
11:17
В Ужгороді попрощалися з полеглим на війні з росією захисником Борисом Тараненком Фото новина
18:58
Помер військовий із села Тросник на Берегівщині Андрій Мокар Фото новина
16:12
/ 2
З російського полону повернулися троє закарпатських захисників Фото новина
13:40
На війні з рф поліг захисник із села Підплеша на Тячівщині Іван Микулянець Фото новина
11:31
У Неліпинській громаді проведуть вакцинацію домашніх тварин від сказу
19:36
В Ужгороді відбулася серія тренінгів із природничої педагогіки для тих, хто працює з дітьми Фото новина
16:42
У ПП «Ужгород – Вишнє Нємецьке» митники вилучили сумки, прикраси і взуття люксових брендів Фото новина
16:18
На Рахівщині медики пішки долали схил, щоб врятувати 74-річного чоловіка Фото новина
15:07
Складні операції для поранених військових провели закарпатські та американські хірурги Фото новина
14:10
На Закарпатті прихистили родину з прифронтової території, яка втратила дім через обстріл Фото новина
12:03
Туристичні родзинки Мукачівщини презентували промотуром Фото новина
10:02
Визнано загиблим солдата Василя Котобея з Виноградова Фото новина
09:04
На Закарпатті захворюваність на грип та ГРВІ перевищує епідпоріг
» Всі новини