Основними питаннями на порядку денному були: презентація проекту показового полонинського господарства, як екотуристичного продукту та невід’ємного компоненту збереження гуцульських традицій; роз’яснення порядку використання земельних ділянок високогірних полонин на яких можливе створення показових полонинських господарств; представлення проекту Меморандуму про співпрацю в збереженні і сталому використанні природних ресурсів, розвитку рекреаційної діяльності і організації показового полонинського господарства.
Приємною новиною для учасників стала позиція Рахівської РДА, представник якої висловив повну підтримку та сприяння в намірах створення показових полонинських господарств, які б могли стати візитівкою району. Також начальник управління економічного розвитку і торгівлі Рахівської РДА розповів про початок роботу над створення «Програми створення показових полонинських та особистих селянських господарств в районі на 2016-2020 роки», після затвердження якої можна сподіватися на фінансову підтримку проекту з місцевого бюджету. Під час засідання, в робочому порядку, були розглянуті звернення Діловецької громади про закріплення полонини Лисичий за визначеними громадянами та запропоновано проект Меморандуму про співпрацю.
На засіданні було розглянуто також і можливість створення показових господарств на полонинах Гропа або Головчьиска (с. Лазещина), Рогнєска під каменем (с. Богдан) та Лисичий (с. Ділове). Спільним рішенням була рекомендація не обмежуватися зазначеними полонинами, а поширювати проект на всі полонини району, повідомляють у Карпатському біосферному заповіднику.