У Закарпатській обласній дитячій лікарні вже більше року діє відділення з виходжування недоношених немовлят

На Закарпатті щорічно народжується близько 15 тисяч малюків, з яких майже тисяча — недоношені. З першого серпня минулого року за життя цих малюків у краї борються медики відділення з виходжування недоношених немовлят, що діє в Мукачеві при обласній дитячій лікарні. Детальніше про роботу цього «інкубатора» для малечі дізнавався наш кореспондент.

У Закарпатській обласній дитячій лікарні вже більше року діє відділення з виходжування недоношених немовлят

МАЛЯТКО З ДОЛОНЬКУ...

Сьогодні у відділенні набираються сил 25 малюків. Всі вони перебувають у кювезах (спеціальних мікрокімнатках) не лише під наглядом медперсоналу, а й самих мам. Ззовні на цих камерах висвітлюється інформація про температуру тіла малюка та температуру всередині кабінки. Для зволоження повітря у цих маленьких спальнях у спеціальний бачок кювеза заливають дистильовану воду.

...У   кожній   із    палат відділення перебуває по троє породіль. В одній з них — молода мама Мар'яна з найбільшого в Україні Тячівського району розповідає, що народила немовля на 25-му тижні вагітності. Тоді її малятко важило близько 900 грам. Зараз — більше кілограма. Малюсінькі ручки та ніжки цього дитяти ледь-ледь проглядають з-під сорочечки. Його дихання помірне і майже непомітне...

Сусідка Мар'яни каже, що передчасно народила перебуваючи на відпочинку в санаторії неподалік Мукаче-ва. Тоді її двійнята разом важили трохи більше півтора кілограма. Тепер хлопчик важить уже майже два. За внутрішніми правилами відділення, такого малюка вже можна привчати до нижчої кімнатної температури. А от його сестричка ще відпочиває у кювезику...

У всьому світі прийнято вважати, що недоношеними є діти, які народилися між 27 і 36 тижнями вагітності і важать до двох з половиною кілограмів. Іноді таке кілограмове немовля вміщується на долоньці. Таких малюків і виходжують у відділенні інтенсивної терапії для новонароджених.

— До того, як у області було створено наше відділення, Закарпаття перебувало в лідерах невтішного рейтингу: з тисячі новонароджених не виживали 13. Загалом з першого серпня 2006 року сюди потрапило близько 500 немовлят,  з яких уже виписано 428, — розповідає завідувач відділення Оксана Ольчедаєвська, — До цього немовлята, які народжувалися до 22-25-ти тижнів і важили менше кілограма, вважалися просто плодами. Зараз, згідно з новоим законодавством від першого січня 2007 року, такі малята підлягають реєстрації. У відділенні для недоношених діток до виходу в світ закону цим займалися вже чотири місяці. Зараз же в області діє внутрішнє розпорядження про те, щоб усіх хворих чи здорових недоношених немовлят з районних пологових будинків переводити у цей «інкубатор» для малечі.

НОВЕ ЖИТТЯ — ДОРОЖЧЕ ЗА ГРОШІ

Така практика цілком виправдана, вважає Оксана Ольчедаєвська, бо ж у більш ніж половині районів Закарпаття немає кювезів та решти апаратури, яка потрібна для повноцінного виходжування й лікування недоношених немовлят.

Завідувачка каже, що зазвичай здорова мати народжує здорову дитину з нормальною вагою. Якщо ж не-мовя, ще будучи в утробі, на щось хворе, воно, як правило, народжується швидше нормального терміну. У світі народжується 5-10% таких дітей. Це число з кожним роком зростає. В основному, через соціально-економічний фактор. Сюди відносять і небажану вагітність, і малорухомий спосіб життя, алкоголізм, наркоманію, стреси тощо... Оксана Володимирівна розповідає, що для українців типовим є проходження медогляду вже будучи в положенні. На Заході ж жінки обов'язково навідуються до лікаря перед тим, як завагітніти. Цим фактично й виключають імовірність перенесення своїх болячок майбутньому малюку.

Разом із тим, на Закарпатті жінки вже повним ходом користуються таким колись маловідомим віянням із Заходу, як екстракор-поральне (штучне) запліднення. Завідувач відділення розповідає, що до них уже потрапляло кілька таких пацієнток. Одна з них мала двійню, що, виявляється, є типовим для такого виду вагітності. Малюки важили кожен майже по кілограму. А взагалі, з часу створення цього закладу найменший пацієнт важив 750 грам. Таких тут виходжують від півтора до двох місяців. Про ще менших Оксана Ольчедаєвська чула хіба що по телебаченню або читала у пресі під рубрикою «сенсація».

— У таких мікро-діток небагато шансів на життя. Вони, як правило, народжуються хворими, з нерозвинутою дихальною системою, — пояснює лікар. Загалом зберегти життя недоношеного малюка — справа не з легких і не з дешевих. Бо ж кожен із кювезів потребує купу електроенергії, чимало персоналу, плюс дороге дитяче харчування... Але все це — дрібниці, порівняно із збереженням життя нової людини...

Павло Білецький, "Чиста політика"
13 листопада 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

17:26
/ 2
Закарпатця покарають за жорстоке поводження з конем на Буковелі Відео новина
15:14
За наслідками пожежі в будівлі колишнього ресторану "Лев" у Хусті рятувальникам вдалося відстояти 1-й поверх Фото новинаВідео новина
04:26
/ 7
У четвер колективу УСР в Закарпатській області представлять нового очільника – Тимура Квеквескірі Фото новина
02:33
На Закарпатті майже удвічі зросла захворюваність на гепатити, бо більше виявляють – ОВА
02:22
Новий КПП "Велика Паладь-Нодьгодош" на угорському кордоні відкриють 8 квітня
23:17
/ 1
У Перечині за 50 млн грн відремонтують школу для релокації ліцею з Краматорська Фото новина
20:13
ФОТОФАКТ. В Ужгородському замку оселилися сірі сови з совенятами
16:03
/ 2
ФОТОФАКТ. В Ужгороді муніципальні автобуси прикрасили до "Сакура Фесту"
14:44
В Ужгороді вчасно врятували від вогню приватний будинок Фото новина
03:37
/ 4
Кулеметник "Абрамс"
21:48
/ 1
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 5
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
19:29
/ 1
Національні спільноти регіону презентували культурну спадщину на фестивалі "Етнічний віночок у Закарпатті"
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 16
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 15
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 11
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
» Всі новини