На Закарпатті з'явилася вулиця Леннона замість Леніна, на місці Жовтневої – Бачинського, Калініна – Калинова

Розпорядження про перейменування прокомуністичних вулиць у населених пунктах області в рамках Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону їхньої символіки» підписано у Закарпатській ОДА.

На Закарпатті з'явилася вулиця Леннона замість Леніна, на місці Жовтневої – Бачинського, Калініна – Калинова

Згідно з розпорядженням, у селищі Міжгір’я вулицю Щорса перейменовано на вулицю Віктора Маркуся (боєць 128-ї гірничо-піхотної бригади, уродженець смт Міжгір’я, котрий загинув у зоні АТО 18 лютого 2015 року й похований у с.Вербовець Виноградівського району, де проживав із родиною останні роки).

Вулицю Колгоспну в Міжгір’ї перейменовано на вулицю Томаша Масарика (президента Чехословаччини періоду входження в неї Закарпаття, симпатик українського національного руху).

Вулицю Жовтневу в с.Калини Тячівського району перейменовано на вул. Едмунда Бачинського (громадсько-політичний діяч Підкарпатської Русі, член підкарпатсько-руського уряду, мер Ужгорода в 1920-х роках, уродженець с.Калини).

Вулицю Калініна в с.Калини Тячівського району перейменовано на вул. Калинову.

Вулицю Комсомольську в с.Калини Тячівського району перейменовано на вул. Федора Корятовича (литовсько-подільський князь, котрий у 14 столітті переїхав на Закарпаття і справив величезний вплив на політичне й культурне життя краю).

Вулицю Леніна в с.Калини Тячівського району перейменовано на вул. Джона Леннона (співак і композитор, учасник групи «Бітлз»).

Вулицю Жовтневу в смт Солотвино Тячівського району перейменовано на вул. Шімона Голлоші (видатний угорський живописець 19 – 20 століття, певний період життя проживав на Тячівщині).

Вулицю Піонерську в смт Солотвино Тячівського  району перейменовано на вул. Васіле Александрі (видатний румунський письменник 19 століття).

Вулицю Жовтневу в с.Тур’я-Бистра Перечинського району перейменовано на вул. Тур’янську.

Вулицю Радянську в с.Бабичі Мукачівського району перейменовано на вул. Покутянську.

Наступні розпорядження з «декомунізації» Закарпаття у Закарпатській ОДА обіцяють найближчим часом.

 
02 березня 2016р.

Теги: вулиці, Леніна, перейменування, Леннона

Коментарі

Михайло 02.03.2016 / 22:32:00
Супер! Калинам загрожує потік шанувальників бітлів і Леннона з усього світу, цікаво, чи багато вулиць в світі названо його ім'ям.

НОВИНИ: Соціо

17:24
/ 1
На Тячівщині сусіди врятували мікроавтобус від повного знищення вогнем Фото новина
14:23
/ 1
На Закарпатті провели інноваційну операцію з відновлення щелепи військовому Фото новина
13:08
/ 2
На КПП «Ужгород» утворилися черги на виїзд до Словаччини Фото новина
12:11
На Мукачівщині підліток поранив руку канцелярським ножем Фото новина
11:11
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Іваном Бабукою Фото новина
10:01
/ 2
Район Червениці в Ужгороді залишився без води через ремонт мережі
17:47
/ 2
На Закарпатті 74-річний водій потрапив у ДТП через втрату керування Фото новина
13:05
В Ужгороді патрульні зупинили водія з ознаками наркотичного сп’яніння та ймовірними наркотиками Фото новина
09:41
/ 2
«Лавандова гора» відкривається для відвідувачів 13 червня Фото новина
18:14
На війні з рф поліг захисник із Королева на Берегівщині Сергій Бутко Фото новина
14:07
Школярі Закарпаття демонстрували навички порятунку під час гри «Сокіл» Фото новина
11:10
У селі Березинка на Мукачівщині попрощалися із полеглим Героєм Сергієм Савченком Фото новина
17:05
/ 35
Суд обрав запобіжний захід посадовцю Ужгородського РТЦК та СП Фото новина
15:35
Підземелля Ужгородського замку знову відкрили для відвідувачів Фото новина
13:13
/ 2
До унікального «Смерекового каменя» на Закарпатті облаштували новий маршрут Фото новина
10:24
Закарпатські та румунські рятувальники обмінялися досвідом під час спільних навчань у Румунії Фото новина
15:33
/ 2
Житель Дніпропетровщини намагався підкупити закарпатських прикордонників Фото новина
14:21
На Рахівщині рятувальники вночі допомогли туристу із Запоріжжя, якому стало зле біля Говерли Фото новина
12:54
В Ужгороді небайдужий громадянин допоміг зупинити п’яного водія Фото новина
12:29
Закарпаття отримало майже 15 млн грн туристичного збору за п’ять місяців Фото новина
10:16
/ 1
На кордоні Закарпаття очікують зростання трафіку до 30%
18:21
На Закарпатті виявили викрадений у ЄС мікроавтобус Фото новина
16:09
В Ужгороді патрульні зупинили водія з ознаками алкогольного сп’яніння Фото новина
15:45
/ 9
На Закарпатті судитимуть колишню лікарку МСЕК, яку обвинувачують в отриманні хабарів Фото новина
13:32
На Берегівщині легковик злетів у кювет Фото новина
» Всі новини