Уряд Яценюка планує завтра забезпечити безперебійний транзит вантажівок країни-агресора

Міністерство інфраструктури України сподівається, що питання транзитних перевезень і двосторонніх перевезень між Україною і Російською Федерацією буде вирішено в найближчі день-два.

Про це заявив міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський, вийшовши до осіб, що представилися українськими автоперевізниками, і мітингували під будівлею міністерства.

"Чекайте, що в ході завтрашнього засідання Кабміну можуть бути прийняті рішення, які дозволять вирішити цю проблему", – сказав він.

Міністр розповів, що було зроблено для зняття питання блокування найближчим часом і забезпечення безперебійного транзиту через територію України, Російської Федерації, Азії.

"Транзит не має обмежень. Україна – транзитна країна. З нашими європейськими партнерами ми практично завершили технічні консультації, з РФ технічні консультації завершені", – сказав Пивоварський.

Він також повідомив, що Росія і Польща минулого тижня домовилися про обмін квотами на автоперевезення.

Відповідаючи на питання журналістів, наскільки значні фінансові втрати для України від блокування транзиту, міністр інфраструктури зазначив, що такі втрати в даний час оцінити складно, додавши, що репутаційні втрати набагато більш великі.

Говорячи про можливі альтернативи існуючих транзитних напрямків, Пивоварський акцентував перспективність так званого нового "Шовкового шляху".

По завершенні виступу міністра перед автоперевізниками частина представників Асоціації міжнародних автомобільних перевізників на чолі з її керівником Леонідом Костюченком піднялися в кабінет міністра для подальшого обговорення проблеми. Інші перевізники розійшлися. Жодних інцидентів не сталося.

Україна отримала від Російської Федерації офіційне звернення з приводу обопільного зняття обмежень на транзитні вантажні автоперевезення.

Про це повідомив голова Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Леонід Костюченко, коментуючи заяву Мінтрансу РФ про направлення українським урядом відповідного звернення.

"Ми сподіваємося, що завтра домовляться про зняття обопільних транзитних обмежень між Україною і Росією. РФ вже надіслала лист з пропозицією зняти ці обмеження, у міністра (інфраструктури Андрія Пивоварського) вже такий лист є, тепер ми маємо розглянути це питання на засіданні уряду завтра. Якщо вони приймуть, тоді буде розблоковано транзит", - сказав Костюченко.

При цьому він додав, що за клопотанням Асоціації міжнародних автоперевізників Кабмін України спростив процедуру митного оформлення повернення раніше заблокованих на території Росії українських вантажівок, а також прискорив відшкодування податку на додану вартість для постраждалих бізнесменів.

Як відомо, 15 лютого Україна призупинила транзитні переміщення вантажних автомобілів Російської Федерації територією України.

Рух вантажних транспортних засобів, зареєстрованих в Україні, на території Росії призупинили 14 лютого.

Наприкінці грудня 2015 року Кабмін у відповідь на запровадження Росією санкцій щодо України ввів заборону на ввезення деяких російських товарів.

1 січня 2016 року уряд РФ ввів обмеження на транзит через свою територію вантажів з України до Казахстану: вантажі мали слідувати через Білорусь і тільки через два пункти пропуску на кордоні Білорусі та РФ, і через три - на кордоні РФ і Казахстану.

У січні повідомлялося, що Україна не заборонятиме російський транзит через свою територію, аби не порушувати міжнародне торговельне законодавство.

У лютому повідомлялося, що Україна видала РФ дозволи на транзитне перевезення вантажів і нерегулярний транзит пасажирів автотранспортом. Аналогічні дозволи Україні на паритетних засадах надала Росія.

Україна вже опрацьовує "шовковий шлях" для доставки вантажів від кордону Євросоюзу до кордону Китаю в обхід території Росії. Однак він поки що дорожчий і довший за варіант через РФ.

23 лютого 2016р.

Теги: транзит, Росія

НОВИНИ: Різне

09:50
Загалом по Україні станом на ранок 10 квітня підтверджено 2 203 випадки COVID-19
23:10
Уряд передумав давати дозвіл на відкриття закладів торгівлі будматеріалами
20:22
Глава УГКЦ закликав не приносити великодні кошики на освячення
18:54
Агентство ЄС з моніторингу захворювань: Європа не досягла піка епідемії
16:52
Після намісника Києво-Печерської Лаври на COVID-19 захворів намісник Іонинського монастиря РПЦ
09:52
В Україні підтверджено 1892 випадків COVID-19
02:56
/ 2
Уряд дозволив роботу будівельним підприємствам і закладам торгівлі будматеріалами
01:41
Кабмін підготував законопроект про адміністративну та кримінальну відповідальність за спалювання сухої трави
17:55
Третина українського бізнесу не може перебудуватися під умови карантину — опитування
17:37
На карантині ЗМІ втрачають доходи, згортають проєкти і накопичують борги – НСЖУ
09:44
В Україні підтверджено 1668 випадків COVID-19
17:52
16 тисяч 335 правок до «антиколомойського» закону. Хто блокує роботу парламенту?
14:50
Чому я не можу отримати кредит в банку?
09:45
В Україні підтверджено 1462 випадки COVID-19
02:13
Поліція почала карати людей без масок в громадськмих місцях
11:47
На ранок 6 квітня в Україні підтверджено 1319 випадків COVID-19
23:18
На вечір неділі, 5 квітня, в Україні зафіксовано 1308 випадків COVID-19
22:39
У настоятеля Києво-Печерської лаври виявили коронавірус - ЗМІ
12:31
Шкільні уроки із 6 квітня будуть показувати українські телеканали та YouTube-канал МОЗ (РОЗКЛАД)
11:21
За добу в Україну повернулося майже 11 тисяч українців
16:13
Україна вироблятиме тисячі ПЛР-тестів щодня
16:03
/ 15
Кабмін наполягає на масках на вулиці, забороні для дітей виходити на вулицю і документах при собі. Штраф - 17-34 тис грн
10:32
/ 7
Закарпатський нардеп звернувся до прем'єра не допустити погіршення епідемічної ситуації в області
02:32
13 європейських партій вимагають виключити партію Орбана з ЄНП
22:49
В Україні увечері п'ятниці кількість хворих COVID-19 перевалила за тисячу
» Всі новини