Наталія Беляєва, режисер
Їздила постійно цим маршрутом Москва-Україна-Європа через Закарпаття, із вікна поїзду дивилася, і думала — як же тут гарно, от би залишитися і щось тут зробити, тут така краса! У мене асоціюється природа закарпатська саме з дитинством і казками. Якась територія дитинства з дитячими пагорбами. Хотілося знайти якусь дитячу, напівказкову історію. І знайшла оповідання однієї швецької письменниці Туві Янсен, її автобіографічна розповідь про те, як вона разом із сестрою приїздила до дідуся на літо, і що там було. Коли я це прочитала, то зрозуміла — сьогодні це можна знімати лише в Закарпатті.
Заручившись підтримкою друзів та знайомих приїхала до Ужгорода шукати команду та акторів на головні, дитячі, ролі.
Наталія Беляєва, режисер
Шукала в першу чергу тут — хотілося щоб усі діти були звідси. Просто скарб дівчинка, котру я знайшла тут, Анічка Андрух, вона займалася в студії театральній, що при ляльковому театрі. Це наша головна Закарпатська зірка.
Актора на головну роль, довелося везти аж із Казані, але Наталя каже, що він того вартий. Хлопчик надзвичайно талановитий.
Композитором для фільму запросила одного з учасників гурту «Гудаки», оператори-постановники теж місцеві. Ворожнечі місцевого населення не відчувала.
Наталія Беляєва, режисер
За ці чотири місяці роботи тут, зустрілися два рази із недружелюбністю. Один чоловік не пішов на зустріч, коли ми шукали дітей в одній студії. Це абсолютно зрозуміло — раптом у цього чоловіка син на війні, а раптом він не повернувся з неї… Я намагалася абсолютно тактовно спілкуватися. А, ще одного психа зустріла на вулиці, котрий заставляв мене говорити «Москаль – паскуда!»
До Закарпаття Наталя вирушила на зйомки власним коштом, сама оплачувала усі витрати. Аби представити короткометражну стрічку, їй потрібна невелика допомога.
Наталія Беляєва, режисер
Та, основна історія, відбувається в наші дні, в Україні та Польщі. Для того, щоб знайти фінансування на повнометражну історію, я можу зараз не просто сидіти, писати, чекати, надсилати продюсерам якісь тексти, а можу почати щось робити. Якщо це буде вже самостійний короткометражний фільм, зможу його відсилати на фестивалі, а при кожному фестивалі є кіноринки, і так вже шукати фінансування на повнометражний фільм.
В основі усіх робіт Наталії — реальні історії. «Обрані» також не виняток. У планах Наталії, зняти і продовження дитячої розповіді. Відтак, глядачам хоче представити повноцінну художню стрічку. Ідею виникла, коли режисерка почула реальну історію одного латвійця, з котрим познайомилася в Боснії та Герцеговині.
Наталія Беляєва, режисер
У цьому фільмі, «Обрані», вийшло об’єднати два простори, де я себе так добре відчуваю — коли це дитяча історія та коли потім це вже молоді, як вони намагаються вирішувати свої внутрішні конфлікти. Дитяче і молодіжне — колись це було в мене в різних фільмах, а зараз буде два в одному.
Режисер дає змогу бажаючим взяти участь у створенні фільму — допомогти, перерахувавши символічні кошти, можна на сайті www.biggggidea.com. Проект називатиметься «Обрані. Маленьке кіно — початок великого», котрий направлений на збір коштів для постпродакшену фільму. За це можна отримати різноманітні подарунки.
Наталія Беляєва, режисер
Людина заходить на сайт, бачить, і може підтримати. За це може отримати чи фільм, чи можливість подивитися фільм на якомусь фестивалі чи спеціально організованій прем’єрі, і просто відчути, що ти можеш бути частиною того, що роблять інші, коли щось можна зробити миротворче не виходячи з дому. Підтримати тих людей, котрі разом не зважаючи ні на що, котрі намагаються робити не проти війни, а за мир, саме у творчому просторі а не політичному.
Наталя цілком свідомо ставиться до того, що може в когось викликати негативне відношення, проте переконана, що саме особистими знайомствами, спілкуванням ворожнечу можна зруйнувати .
Наталія Беляєва, режисер
Я розуміла, яка реальна ситуація. Я подумала, що це саме найкращий час, щоб зараз їхати. Не 4 роки тому, коли вперше виникла ідея знімати цей фільм. Зараз ця ситуація, конфліктна, загострила в мені бажання щось робити разом творче, миротворче. Тим більше зараз.
Наталія Беляєва обіцяє – вже навесні короткометражка буде готова. Намагається все зробити вчасно, аби представити стрічку на найближчих міжнародних фестивалях.
Ник 2016-02-22 / 17:59:58
Та то шведська письменниця и надихнула.
Учасник 2016-02-22 / 17:09:20
Фільм буде представлений " как исконно
русский ,снятый в дружественном Закарпатье ".Ще совість мають сюда ся тикати ...
Так само як і кліп Тіни Кароль :
знімали в карпатах , а відчуття наче
на Уралі .Типажі героїв кліпу абсолютно не наші ,не карпатські ,
Знімали в Бескидах ,а вийшло на Уралі ...