У Положенні означені завдання, функції та права постійних комісій, організація їх роботи, функціональна спрямованість та перелік постійних комісій. А таких комісій – 9:
1. З питань бюджету
2. З питань розвитку бізнесу, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій
3. З питань законності, правопорядку, майна та приватизації, регламенту
4. З питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізичної культури і спорту, національних меншин та інформаційної політики
5. З питань екології та використання природних ресурсів
6. З питань охорони здоров’я
7. З питань праці, зайнятості та соціального захисту населення
8. З питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації
9. З питань агропромислового комплексу, розвитку села, адміністративно-територіального та земельного устрою
Комісії створені для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до відання ради, здійснення контролю за виконанням рішень ради.
Питання діяльності кожної постійної комісії обласної ради визначаються функціональною спрямованістю, що розробляється відповідно до чинного законодавства, Регламенту роботи обласної ради, Положення про постійні комісії та з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії обласної ради готують висновки і рекомендації, які підлягають обов’язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено комісіям у встановлений ними строк.
Депутати працюють у постійних комісіях на громадських засадах.
У Положенні зазначається, що у разі необхідності за пропозицією голови обласної ради, першого заступника або заступника голови ради, депутата ради, протягом строку повноважень ради можуть бути утворені нові постійні комісії або реорганізовані раніше утворені комісії, змінено їх назви, пере обрано персональний склад постійних комісій. Депутат може входити до складу тільки однієї постійної комісії ради, однак має право брати участь у засіданні будь-якої постійної комісії ради з правом дорадчого голосу. Депутати за власним бажанням визначають постійні комісії, у яких працюватимуть. Депутат має право протягом терміну повноважень згідно з поданою заявою переходити в іншу постійну комісію, про що рада приймає відповідне рішення.
До складу постійних комісій ради не можуть бути обрані голова ради, перший заступник та заступник голови ради.
Прес-служба Закарпатської облради