Програму заходу організовано з ініціативи головного територіального управління юстиції в Закарпатській області та за підтримки президії громадської ради при Закарпатській ОДА. До розробки та наповнення контенту курсу тренінгів долучився і «Центр кар’єри УжНУ» на чолі зі своїм директором – кандидатом економічних наук, доцентом Тетяною Бутурлакіною.
Пані Тетяна й відкрила перше засідання, розповіла про плани роботи програми, підкреслила важливість правового навчання як складової грамотної професійної діяльності громадських діячів, керівників громадських організацій та молодих активістів, яких чимало і серед студентів.
«Для того, аби бути дієвим та вміти впливати на рішення влади, слід набувати фаху й досвіду в цій сфері, а це елементарна громадська освіта, яка вже давно й успішно працює у світі. Громадський контроль, своєю чергою, є головною умовою демократичного суспільства», – наголосила пані Бутурлакіна. До слова, розпочата програма дозволить здобути знання і практичні навички та поради від досвідчених експертів, провідних фахівців та громадських діячів краю, що долучилися до тренінгів.
Серед присутніх на відкритті, зокрема, побувала й начальник головного територіального управління юстиції в Закарпатській області Руслана Натуркач, яка звернулася до гостей із вітальним словом, побажала їм плідної роботи, а пізніше долучилася до дискусії.
Навчання розпочалося з тематичних модулів, яких усього заплановано десять. Стартовою була лекція першого заступника начальника ГТУЮ в Закарпатській області Івана Алмаші, який розповів про світовий антикорупційний досвід та вітчизняне законодавство у сфері протидії хабарництву. Про дієву громадську антикорупційну експертизу розповів перший заступник голови Громадської ради при Закарпатській ОДА Олег Лукша. Завершила тренінг першого дня лекція доцента юридичного факультету УжНУ Марії Менджул, яка розповіла присутнім про механізми взаємодії інститутів громадянського суспільства та органів державної влади й місцевого самоврядування щодо формування активної антикорупційної позиції громадськості в Україні.
Загалом перший день пройшов дуже насичено, адже тематика «Школи» пробудила серед учасників неабияку зацікавленість: вони активно ставили питання, долучалися до обговорення та коментували лекції прикладами з власного досвіду. Це підтвердило очікування організаторів та довело потребу саме такого формату навчання.
Охочі можуть долучитися до тренінгів, які відбудуться протягом наступних двох субот місяця (20-го та 27-го лютого відповідно). Участь у проекті безплатна.
Медіацентр УжНУ