В ошатному, ілюстрованому (на знімках можна побачити М.Тиводара на різних етапах долі), дійсно гідному уваги виданні упорядник Ігор Ліхтей зазначає: "...майбутній дослідник скарбів народних подолав непростий шлях, що внаслідок сумлінної і жертовної праці привів його на науковий Олімп. Михайло Петрович є прикладом неуярмленого вченого, який, попри перипетії долі, знаходив у собі сили не опускати рук та твердо торувати обраний плай".
Цю доволі промовисту й нештамповану фразу розшифровує фактично весь перший розділ "Скрижалі долі", у якому автори розповідають про особливості біографічного шляху відомого краянина, його внесок у науку, додають суттєві штрихи до портрета діча. У другому розділі – «Історія» – згадано й проаналізовано важливі події минулого, зокрема битву під Могачем, становище Ужгорода за часів Першої світової війни, діяльність видатних постатей тощо. А третій – «Етнологія / Етнографія» – те, власне, чому теж значну частину свого життя присвятив М.Тиводар, містить розвідки дослідників про традиції проведення весілля, бісер в оздобленні традиційного народного вбрання, магічні дії під час грози та граду, сучасні публікації з етнології Закарпаття тощо.
Будь-який збірник, особливо пов’язаний із минувшиною, має значущість і відповідає духовним запитам соціуму. Нині це джерело, із якого черпаємо інформацію про колишні часи. Водночас пропоноване видання — уже історична подія, відбиток сучасності. А через роки воно ставатиме дедалі ціннішим. Книжка вміщує наукові статті, де автори порушують чимало актуальних питань з історії та етнології. Тому збірник стане корисним не тільки для науковців, учителів, студентів, а й для всіх тих, кому не байдужа історична спадщина своєї батьківщини і Батьківщини.
Що ще важливо, видання побачило світ напередодні 80-річчя діяча, яке ювіляр зустрів 7 лютого. І хай оте невидиме сонце М.Тиводара продовжує світити й надалі, буде своєрідним життєвим та науковим орієнтиром для учнів і соратників Михайла Петровича, яким, очевидно, слід подякувати за збірник, зроблений із сумлінням та любов’ю. А шанованому "круглому" іменинникові – многая і благая літ!
Володимир Тарасюк