У Мукачеві оприлюднили список вулиць, які перейменують в рамках декомунізаційних процесів

При цьому, мешканцям міста пропонують надавати власні пропозиції щодо нових найменувань для "декомунізованих" вулиць.

У Мукачеві оприлюднили список вулиць, які перейменують в рамках декомунізаційних процесів

Відповідно до Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” у Мукачеві є низка вулиць, провулків, площ та парків, що мають безпосереднє відношення до комуністичного режиму та часів СРСР і таких, що неоднозначно сприймаються українським суспільством та будуть перейменовані:

- вул. Амурська;

- вул. Белінського;

- вул. Боженка;

- вул. Болотнікова;

- вул. Волзька;

- вул. В'ятська;

- вул. Гайдара;

- вул. Генерала Петрова;

- вул. Горького;

- вул. Дем'яна Бідного;

- вул. Добролюбова;

- вул. Інтернаціональна;

- вул. Колгоспна;

- вул. Котовського;

- вул. Краснодонська;

- вул. Кубанська;

- вул. Луначарського;

- вул. Матросова;

- пл. Миру (біля театру);

- вул. Омська;

- вул. Островського;

- вул. Панкратова;

- вул. Петровського;

- вул. Пожарського;

- вул. Пугачова;

- вул. Пушкіна (до ЗОШ №20);

- вул. Радіщева;

- вул. Ростовська;

- вул. Суворова;

- вул. Тельмана;

- вул. Ударників;

- вул. Уральська;

- вул. Фадєєва;

- пров.Чернишевського.

Зауваження та пропозиції щодо перейменування вулиць міста у Мукачівській міській раді просять надсилати на електронну адресу відділу з питань внутрішньої політики Мукачівського міськвиконкому (politik@keeper.ua).

02 лютого 2016р.

Теги: декомунізація, вулиці

Коментарі

pfr 2016-02-03 / 10:54:28
А Петро написав коментар, точно як той Лев Толстой, годі й дочитати :)

pfr 2016-02-03 / 10:52:36
Вул. Пушкіна - у самому центрі, і напевно має якусь свою історичну назву, як і площа Миру.

Петро 2016-02-03 / 10:39:32
Тим, яким Пушкін дорогий...

ІМПЕРСЬКА МАТРИЦЯ
Недавно Вахтанг Кіпіані порушив питання, чому б не перейменувати в центрі Києва станцію метро "Площа Льва Толстого" на якусь менш, скажімо, "великоросійську". Відразу, у багатьох дискусіях, вилилося море критики, навіть від відомих "проукраїнських" дописувачів чи читачів ФБ. Одна пані навіть назвала таку пропозицію коротким виразом: "Клініка".
Щоб було ясно: для мене Толстой - світової величини письменник і мислитель. Але, на мою думку, "клініка" - це відразу, апріорі, засуджувати, без спокійної дискусії. Типу Толстой - це щось святе ДЛЯ УКРАЇНИ, а тому - "руки геть!". Питання наступне: Що Толстой зробив для України і для Києва? В якому з його романів є щось на підтримку України, її народу, її мови, її культури? Не пригадую. Чому та площа чи станція метро біля неї не називається наприклад "Шекспіра"? Або "Мольєра"? Або "Ґете"? Чим вони гірші від Толстого? Так само нейтральні для України, але великі для світу, а тому і для нас. А все тому, що більшість з нас далі живе в матриці імперії, і всілякі спроби порушити цю матрицю називаються "клінікою".
Один з дописувачів у відповіді на таку мою репліку запитав: "А чому ви називаєтеся "Петро", а не "Джон"? Така постановка питання є лише підтвердження перебування (можливо, навіть несвідомого) в імперській матриці. Бо у питанні була проведена аналогія: я називаюся "Петро", тому що це щось природнє для українця, щось своє, а "Джон" було б дивне, чуже, навіть якщо в принципі і допустиме. Тобто, Толстой - це щось "наше", а всякі там Ґете, Шекспір чи Мольєр - це не наше, чуже.
На якій підставі таке судження? Бо ми колись жили в одній державі з Толстим (в одній імперії)? Але тоді так само має бути для нас "свій" Генрик Сенкевич, ми теж (принаймні західна частина країни) жили з ним в одній країні, хоча імперія була там Австро-Угорська. Тим більше, що Сенкевич більше писав про Україну, ніж Толстой, але теж з імперських позицій, так що тут вони собі подібні.
А може тому, що Толстой писав російською, яка для багатьох українців добре знана, а для декого навіть рідна? Колись для багатьох українців майже рідною була польська, для інших - угорська, а багато освічених людей взагалі розмовляє і розуміє інші мови. Це не робить письменників, що писали на тих мовах, більш "своїми", аніж письменників, які писали на мовах, на яких я не розмовляю: світова величина якогось письменника - це величина об'єктивна і незалежна від МОЄЇ рідної чи знаної мені мови.
Перебування в імперській матриці не робить, повторюю, людину так званим "ватником", ані "русофілом". Це просто неможливість вийти "поза" - на рівні культури чи мислення - кордони цієї матриці, на вищий рівень, на усвідомлення, що всі НЕУКРАЇНСЬКІ великі діячі літератури, мистецтва, культури є собі рівні, і так само великі для України і українців. Імперська матриця однак далі ділить культуру на "свою" і "чужу". І ця матриця долучає до "своєї", крім української, також російську, як щось природнє і очевидне, а до "чужої" - все інше. Тому всілякі отакі спроби вийти на вищий і ширший рівень бачення літератури чи культури "імперська матриця" називає "клінікою", або "націоналізмом", "дурістю" і "неосвіченістю".
Імперська матриця - це свого роду обмежене мислення і бачення, це призвичаєння до чогось "очевидного", що однак не є очевидним, тому що за кордонами цієї матриці такоє існує багато НАШОГО. Все, що є світового рівня, все є НАШЕ, бо Україна - це перш за все частина Європи, а далі - частина цього світу, а не колишньої імперії.
P.S. А поки площа і станція називаються так як називаються, нагадую, що українською назва має звучати так: "Площа Лева Толстого".

Журналіст 2016-02-02 / 19:54:04
А Пушкін Вам чим завадив? А площа Миру???
...застав дурня Б-гу молитись, то він лоба розшибе!

сирок 2016-02-02 / 19:03:28
площу миру треба залишити адже ще Исус говорить нам Мир Вам так що це не комунистичне Иван Ивановичу!!!!

Учасник 2016-02-02 / 17:22:56
Резун .Фамілія автора "Ледокола"--
Віктор Резун ...
А так , то звичайно підтримую .Тільки це треба було робити двадцять років тому ,разом з ЛЮСТРАЦІЄЮ ,а зараз виглядає ніби верли кістку , " тіпа боремся" з русскім міром ...

Ужгород 2016-02-02 / 16:39:18
Давно пора! А от чому Добролюбова в Ужгороді не перейменовують?

Читач 2016-02-02 / 13:05:35
Я пропоную: -Street №№№, так щоб було назавжди...

Cтепан Крук 2016-02-02 / 12:38:53
Вулицю Інтернаціональну, необхідно перейменувати в Національну. Вулицю Ударників - у вулицю Барабанщиків. Вулицю Суворова перейменувати у вулицю декомунізатора та борця з кримлівськими лже-істориками Віктора Суворова (Корзуна_) - автора книг "Лєдокол", "Час М" і інших. Вулицю Пожарського - в Пожежників. Провулок Чернишевського в Черешньову (черешня може претендувати навіть на символ Мукачівщини). Вулицю Гайдара - у вулицю Скаутів. І ще, владо! Враховуючи велику суспільну довіру до журналістів, до їх суспільної активності, до їх патріотизму пропоную вулицю Пушкіна назвати вулицею Журналістів!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

НОВИНИ: Соціо

18:22
"Укрзалізниця" ще цьогоріч планує запустити потяг "Київ – Кошиці"
15:29
/ 2
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
Приватний поїзд "Прага – Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 1
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 4
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 20
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 29
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні
15:31
У лютому в порівнянні з торішнім груднем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%